Digitālās prasmes ir prasmes, kuras palīdz efektīvi, gudri un atbildīgi lietot digitālās tehnoloģijas. Skolēns atbildīgi izmanto digitālās tehnoloģijas ikdienā, lai zināšanas iegūtu, izmantotu un radītu, kā arī risinātu uzdevumus un problēmas, koplietotu un izmantotu savu un citu radītu saturu, prasmīgi pārvalda savu digitālo identitāti, efektīvi un droši komunicē un sadarbojas ar citiem digitālajā vidē; kritiski un konstruktīvi izvērtē tehnoloģiju un mediju lomu sabiedrībā.
Tehnoloģijas ir rīki mācību procesā. Tāpēc uzsvars ir jāliek uz tehnoloģiju lietojumu atbilstoši plānotajam mērķim, lai skolēniem palīdzētu mācīties dažādos veidos, savā tempā un atbilstoši veselības stāvoklim. Skolotājam jāizvērtē, kuri IT rīki būs piemēroti, kādās situācijās tie palīdz sasniegt plānoto mērķi, atbalstot skolēnu – konstruējot zināšanas, sadarbojoties, komunicējot, mācoties, iedziļinoties u. Tml.
Metodisko materiālu par mūsdienu tehnoloģiju izmantošanu mācību procesā skolēniem ar speciālām vajadzībām sagatavoja speciālās izglītības skolotājas un metodiķes – Ineta Gerasimova un Elīna Māliņa.