17.10.2024

ietekumi-individ-plani-bilde.webpMetodiskais materiāls “Ieteikumi individuālo izglītības programmu apguves plānu veidošanai”

Viena no mūsdienīgas izglītības iestādes iezīmēm ir iekļaujošas izglītības pieejas principu īstenošana. To iespējams realizēt, atzīstot un nodrošinot izglītojamo dažādās mācīšanās vajadzības, izmantojot daudzveidīgas metodes un pieejas, atvērtu komunikāciju, kā arī veidojot skolā drošu un atbalstošu vidi.

Kvalitatīva mācību procesa nodrošināšanai izglītojamiem ar speciālām vajadzībām ir svarīgi izstrādāt atbilstošu individuālo izglītības programmas apguves plānu, kas palīdz īstenot izglītojamā spējām pielāgotu mācību procesa organizēšanu, ievērojot viņa pieredzi, prasmes, izziņas procesu īpatnības un veselības stāvokli, kā arī izglītības standartā un mācību priekšmetu programmās izvirzītos sasniedzamos rezultātus. Speciālā pedagoga Ineses Svences sagatavotajā metodiskajā materiālā “Ieteikumi individuālo izglītības programmu apguves plānu veidošanai” ir apkopota informācija par atbalsta pasākumiem, izglītojamo stipro pušu un jomu, kuras jāpilnveido identificēšanu un sasniedzamo rezultātu izvirzīšanu, un kuri palīdzēs pedagogiem sagatavot atbilstošus individuālos izglītības programmas apguves plānus.