Metodiskais materiāls "Progresīvas inovatīvas mācību metodes"

09.05.2024

erasmus-logo.jpgnlp-bilde.webpMetodiskais materiāls "Neirolingvistiskā programmēšana"

Metodiskais materiāls "Jauktā mācīšanās un staciju rotācija"

Tests "Domāšanas veidi"

Metodika testam "Domāšanas veidi"

Metodisko materiālu sagatavojušas Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Inese Krastiņa, Anika Vaivade, Nellija Bāliņa, izmantojot  Erasmus + kursos “Advanced Innovative Learning Methods" gūtās zināšanas neirolingvistikajā programmēšanā, fiksētajā un izaugsmes domāšanā, kā arī jauktajās mācībās un  staciju rotācijā.

Neirolingvistiskā programmēšana (NLP) veicina pozitīvu mācību vidi un palīdz ikvienam apstrādāt informāciju sev saprotamā veidā. NLP pēta veidus, kā mūsu domas ietekmē mūsu uzvedību un rīcību, kā smadzenes interpretē saņemtos signālus. Ar šīs tehnikas palīdzību ikviens var mainīt domāšanas fokusu no negatīvā uz pozitīvo. Zināšanas par NLP un domāšanas veidiem padara mācību procesu saprotamāku un apzinātāku. Savukārt, jauktā mācīšanās un staciju rotācija veicina skolēnu sadarbības prasmes un mācību motivāciju. Mācību stacijas var izmantot jebkurā mācību priekšmetā, tās ir pielāgojamas dažādiem zināšanu līmeņiem un prasmēm.