Valsts svētku koncerts “Vēstule Latvijai”

22.11.2022

17-11-7.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra saime pulcējās kopā 17. novembrī, lai svinētu Latvijas 104. dzimšanas dienu. Koncertu organizēja Valodas un kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslas jomas pedagogi (vadītāja Jolanta Rotkāja).

Koncerta sākumā skolotājas Jolanta Rotkāja un Ineta Gerasimova iepazīstināja klausītājus ar Latvijas gada apli, kas sākas 18. novembrī un ilgst līdz nākošajam 18. novembrim. Atskatoties vēsturē, skolotāja Dace Ūdre pastāstīja par Latvijas Valsts dibināšanu 1918. gada 18. novembrī tagadējā Latvijas Nacionālajā teātrī. Tur pirmo reizi tika atskaņota Latvijas himna “Dievs, svētī Latvju!”, kas skanēja arī tagad Valsts svētku koncertā skolā.

Svētkos klātesošos uzrunāja izglītības iestādes direktore Anita Ščerbinska, reizē suminot skolas saimes jubilārus Lidiju Kraukli, Spodru Briedi, Jeļenu Ovsjanņikovu, Irinu Krjukovu, Aleksandru Ladočkinu.  Par ieguldījumu izglītības iestādes mērķu realizēšanā ar ierakstu Goda grāmatā kolēģi sveica diektores vietnieci audzināšanas darbā Jūliju Grasi.

Atsaucot atmiņā stāstu par Krišjāni Baronu un Dainu skapi, pirmsskolas izglītības grupiņa skandēja latviešu tautasdziesmu par Latvijas skaistumu. Sveicot Latviju svētkos, vizuālās mākslas stundās skolēni veidoja pastkartes, radošo un talantīgo skolēnu darba procesu redzējām sagatavotajā video materiālā. Interešu pulciņa “Draugi” dalībnieki norunāja skaitāmpantu “Punktiņš, punktiņš, komatiņš”, kur beigās sanāca cilvēciņš. 3. klases skolnieks Tomass Neviero izteica vēlējumu Latvijai ar D. Taurītes dzejoli “Latvijai – dzimšanas dienā!”. Koncertā ar priekšnesumu uzstājās izteiksmīgās runas konkursa 1. un 2. vietas ieguvēji 5. – 9. klašu grupā Signe Kanča ar A. Blauas dzejoli “Septiņas smaržas” un Daneks Auzāns ar M. Laukmanes dzejoli “Tāpēc”.

Latvija ir īpaša ar saviem ēdieniem, dzērieniem, bet goda vietā vienmēr ir rudzu maize. Māras Cielēnas dzejoli “Maizes saldums” skandēja skolotājas Elīna Māliņa, Līga Ziemele un Aija Kārkliņa. Skolas saimes sagatavoto koncertu  papildināja mūziķi Marika un Druvis Andriksoni, kas ar savām izpildītajām dziesmām akcentēja šī brīža notikumus Latvijā, pasaulē.

Vēstules rakstīšanā Latvijai piedalījās: direktore Anita Ščerbinska, Jūlija Grase,  Jolanta Rotkāja, Ineta Gerasimova, Aija Kārkliņa, Elīna Māliņa, Līga Ziemele, Sandra Paļčevska, Dace Ūdre, Ligita Muižniece, Ints Miķelsons, Sandra Riekstiņa, Inta Balode.

Aija Kārkliņa

Valodas un kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslas jomas skolotāja

Kokneses pamatskola – attīstības centrs

PASĀKUMU KALENDĀRS
back to top