Mums katram ir svarīgi noticēt brīnumam, ka līdzās dzīvo pārdabiskas būtnes, kuru ikdiena un tradīcijas pakļautas noteiktam dzīves ritumam. Vārds “rūķis” pirmoreiz minēts skandināvu mitoloģijā un tiešā nozīmē tas ir vīriņš, kas dzīvo tumsā, pazemē, cēlies no zemes, radies no tukšuma. Jebkurš no mums kādreiz ir sapņojis nokļūt Rūķu valstībā. Kādus Ziemassvētkus meklēsim, tādus atradīsim – solījums, kas piepildīsies, jo zinām arī to, ka patiesa svētku un laimes sajūta dzimst tikai pašos sirds dziļumos.
2023.gada. 19. decembrī pirmsskolas grupā “Pienenīte” ieradās vīriņš ar sarkanu cepuri un baltu bārdu, atnesot bērniem skaistu, kuplu eglīti un katram pa sarkanai cepurītei, jo rūķi vienmēr paredz, kas bērniem ir nepieciešams. Kā tad svētkos bez eglītes rotāšanas? Pats Rūķis piedalījās eglīšu rotājumu gatavošanā, tikai viņam, bija jāpārliecinās, vai rotājumi ir izžuvuši, jo iepriekšējā dienā bērniem tika organizēta rūķu darbnīca, kuras laikā no sāls – miltu mīklas viņi gatavoja eglītes rotājumus. Kopā ar lielo Rūķi, skanot iemīļotākajām Ziemassvētku dziesmām, tika rotāta eglīte. Kā jau Ziemassvētkos pieņemts, bija arī piparkūkas, dzejoļi un dziesma, kuras laikā rūķīši ar savām mazajām rociņām imitēja piparkūku cepšanu. Rūķis maisā bija atnesis ābolus un jautāja: “Vai mēs varētu no tiem izvārīt ābolu kompotu? Mums taču ir īsta elektriskā plīts un katls! Vārīsim?“. Katrs ņēma ābolu, ielika katlā, lēja ūdeni, iebēra cukuru. Visi vārīja kompotu un pēc tam centās paņemt tieši aiz osiņas iepriekš no papīra pagatavotās krāsainās krūzes un imitēt kompota atdzesēšanu.
Rūķa maisā nemanot bija ielīdis Lācis, kurš svētkos nevēlējās palikt viens, bet nebija skaisti saģērbies un saķemmējies. Mazo rūķīšu uzdevums bija sapost svētkiem arī Lāci un sākt svētku svinēšanu, cienāties ar piparkūkām, dejot pie eglītes. Visi kopā saprotam: svētki ir izdevušies! Arī jums visiem mierīgus, siltus un sirsnīgus Ziemassvētkus!
Kokneses pamatskolas – attīstības centra pirmsskolas grupas “Pienenīte” logopēde Nellija Bāliņa, skolotāja Kristīne Bērziņa, skolotāja palīgs Irīna Krjukova