ERASMUS

ES programmas: virzītājspēks izaugsmei un ilgtspējai

20.12.2023

img-20231214-wa0009.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Anika Vaivade un Nellija Bāliņa 2023. gada 14. decembrī apmeklēja konferenci “ES programmas: virzītājspēks izaugsmei un ilgtspējai” Rīgā, kurā iepazinās ar sasniegumiem programmās “Erasmus+” un “Eiropas Solidaritātes korpuss.”  Dalībniekiem bija iespēja iedvesmoties no projektu īstenotāju stāstiem un labās prakses piemēriem, kā arī izzināt, kā Eiropas Savienības programmas var veicināt izaugsmi un ilgtspēju, akcentējot visas četras horizontālās prioritātes: vienlīdzību, iekļaušanu, nediskrimināciju  un pamattiesību ievērošanu.

Eiropas pieredze nākotnes skolai

13.11.2023

20231109erasmusseminars.jpgerasmus-logo.jpgValsts izglītības attīstības aģentūra 2023. gada 9. novembrī rīkoja Erasmus+ programmas Pamatdarbības (KA1) Tematiskās uzraudzības klātienes semināru organizācijām ar Erasmus akreditāciju skolu, profesionālajā un pieaugušo izglītībā “Erasmus kvalitātes standarti – priekšnosacījums kvalitatīvu mācību mobilitātes projektu īstenošanai”. Semināru atklāja Liene Cauna,  Erasmus+ programmas departamenta Mācību mobilitātes nodaļas vecākā eksperte, iepazīstinot ar  akreditēto organizāciju aptaujas rezultātiem, savukārt, Michał Pachocki, Polijas Erasmus+ nacionālās aģentūras pārstāvis, dalījās pieredzē par daudzveidīgu kvalitātes aspektu ietekmi uz  mobilitāšu projektiem. Jautājumus par Erasmus kvalitātes standartiem un akreditācijas būtiskiem īstenošanas aspektiem aktualizēja Katrīna Kudiņa un Laima Jaunsubrēna, Erasmus+ programmas departamenta Mācību mobilitātes nodaļas vecākās ekspertes. Strādājot darba grupās, izglītības iestāžu pārstāvji dalījās pieredzē, dibināja jaunus kontaktus un diskutēja par Erasmus kvalitātes standartu pamatprincipu ieviešanu, aktivitāšu labu pārvaldību, mācību rezultātu noteikšanu un izvērtēšanu, mobilitātes rezultātu integrēšanu organizācijas darbā un rezultātu izplatīšanu.

Uzvedības problēmu risinājumi bērniem ar autismu un attīstības traucējumiem

15.03.2023

seminars1503202301.jpgerasmus-logo.jpgSkolai kā iekļaujošai izglītības iestādei, kurā mācās bērni ar speciālām vajadzībām, jānodrošina atbalsts, mācību procesa centrā jāizvirza skolēns un viņa individuālās spējas.

Erasmus Plus projektu veidošana. Soli pa solim

23.01.2022

erasmus-2020maijalasmatitulbilde.jpgMetodiskais materiāls “Erasmus Plus projektu veidošana. Soli pa solim”

Erasmus+ projektu mobilitātes ir milzīgs iedvesmas avots pedagogu nākotnes plāniem un, iespējams, īsts pagrieziena punkts tālākajai izaugsmei un profesionālajai pilnveidei. Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājām L. Gūtei un M. Zeilānei bija iespēja piedalīties Erasmus+ mobilitātē un iepazīties ar Erasmus+ projektu veidošanu soli pa solim, sākot no idejas līdz projekta realizēšanai.

Erasmus Dienas 2021. Skolotāju pieredze un piedzīvojumi Erasmus+ projektos

erasmusdays_logo_2021_lv_zils_aplis.jpg

TEACHERS’ EXPERIENCE AND ADVENTURES IN ERASMUS+ PROJECTS

Kokneses pamatskola – attīstības centrs jau trešo gadu izmanto iespēju un iesaistās Eiropas mēroga iniciatīvā #ErasmusDienas 2021, kas notiek no 14. līdz 16. oktobrim. Šajā laikā Erasmus+ projektu īstenotāji un profesionāļu tīkli no visiem izglītības sektoriem tiek aicināti organizēt dažādus pasākumus, stāstot par Eiropas vērtībām, ieguvumiem no mobilitātes un Erasmus+ projektu rezultātiem.

Jaunatnes līdzdalības projekti – iespēja jauniešiem

10.09.2021
3_erasmus_plus_logo_1_youth_in_action.jpgJaunatnes līdzdalības projektu mērķis ir veicināt jauniešu līdzdalību Eiropas demokrātiskajā dzīvē. Projekta ietvaros tiek īstenotas neformālās izglītības aktivitātes valsts vai starptautiskajā līmenī, kas jauniešiem sniedz iespēju apmainīties ar pieredzi, savstarpēji sadarboties, iesaistīties kultūras un pilsoniskajos procesos, kļūt par aktīviem Eiropas pilsoņiem.

Kokneses pamatskola – attīstības centrs Erasmus+ projektos

09.09.2021

lv_v_lidzfinanse_eiropas_savieniba_pos.jpgKokneses pamatskola – attīstības centrs jau vairākus gadus veiksmīgi realizē Erasmus+ projektus, kā rezultātā ir gūta starptautiska pieredze un jaunas zināšanas mūsdienīgas izglītības nodrošināšanā, iepazīta  inovatīvu un modernu mācību metožu pielietošana izglītojamiem ar speciālām vajadzībām, sekmēta pedagogu personības, pozitīvās domāšanas un pašpilnveides kompetences attīstīšana, uzlabotas pedagogu svešvalodu zināšanas un izpratne par Eiropas kultūrām. Erasmus+ mācību mobilitātes ir iespēja izglītībā iesaistītajiem mācīties un gūt pieredzi ārvalstīs. Tās ļauj skolotājiem doties uz kādu no Erasmus+ partnervalsti, lai mācītos, padziļinātu savu kompetenci un atpakaļ uz Latviju pārvestu jaunu akadēmisko, profesionālo un dzīves pieredzi.