Kokneses pamatskola – attīstības centra pirmsskolas grupiņa “Bērziņš” piedalās konkursā “Esi aktīvs! Dari kopā!” un saņem balvas

08.06.2021

202105_konkurss_esi_aktivs_4.jpg 

Konkursā “Esi aktīvs! Dari kopā!”, ko organizēja Latvijas Lauksaimniecības universitātes Mūžizglītības centrs sadarbībā ar Zemkopības ministriju, Lauku atbalsta dienestu, programmas “Piens un augļi skolai” ietvaros ar lielu prieku un interesi iesaistījās Kokneses pamatskolas – attīstības centra pirmsskolas grupa “Bērziņš” un grupas audzēkņu Ralfa Freivalža un Daniela Kundziņa ģimenes. Šīm ģimenēm pieder bioloģiskās piensaimniecības. Abi zēni no mazotnes ir radināti piedalīties saimniecības darbos. Vecāki fiksēja aktivitātes fotogrāfijās, pielieka klāt nelielus aprakstus un iesūtīja dalībai konkursā.

Diemžēl sakarā ar valstī izsludināto ārkārtējo situāciju visiem grupas audzēkņiem nebija iespējas doties ekskursijā uz mājsaimniecībām, bet grupas biedri Ralfs un Daniels pārējos bērnus iepazīstināja ar savām mājsaimniecībām, parādot bildes un izstāstot, kādi darbi ikdienā ir jāveic.

Šī konkursa ietvaros visi grupas bērni vecumā no četriem līdz septiņiem gadiem piedalījās radošās aktivitātēs – aplicēja gotiņu, izmantojot mazas, tukšas piena tetrapakas, izdomāja tām vārdus un, pašu uzceltā aplokā, salaida tās ganībās. Lai pilnveidotu izpratni par darba tikumu, latviešu tradīcijām un kultūras mantojumu, bērni iemācijās tautasdziesmu:

Mū, mū gotiņa dod man pieniņu 

Tu man pieniņu, es tev sieniņu.

Konkursa noslēgumā visi bērni un pirmsskolas skolotāja Ligita Muižniece saņēma pārsteiguma balvas no programmas “Piens un auglis skolai” pārstāvjiem.

Kokneses pamatskola – attīstības centrs izsaka pateicību par iespēju piedalīties konkursā “Esi aktīvs! Dari kopā!” un saņemtajām balvām.

 

Ligita Muižniece

pirmsskolas izglītības skolotāja

Kokneses pamatskolas – attīstības centra

PASĀKUMU KALENDĀRS
back to top