Naudas diena

31.10.2022

WUA2BJ1pGNw30NgCUOnZqspxwAS7KObBzuawAscejUZD3lAFiSdWTjcF8DYIlDpybrKQfAkqwjG4f7GgBLHDo1WU85AJZkHdk43NcAWOLQqcl6yv8PkctjtiqayI0AAAAASUVORK5CYII=31.10.2022.  Kokneses pamatskolas - attīstības centra 3. a klases skolēni, tiešsaistē piedalījās finanšu pratības iniciatīvā "Naudas diena".

Bibliotēkas pasākumi 2022.gada novembrī

31.10.2022

stends.jpg

Grāmatu izstādes:

• “Lasi un vērtē! Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2022” (01.-30.11.2022.)
  • “Zviedru rakstniecei Astrīdai Lindgrēnei – 115” (01.-10.11.2022.)
  •  “Latvijas vēstures lappuses” (14.-30.11.2022.)

Stenda izstāde:

• “18. novembris – Latvijas proklamēšanas diena” (01.-30.11.2022.)

Aktivitātes:

• Mācību grāmatu, grāmatzīmju pārbaude (02.11.2022.)

Pasākums:

• “Es iesaku Tev izlasīt!” (1. internāta grupa, 23.11.2022.)

Aija Kārkliņa

bibliotekāre

Aizkraukles novada pirmsskolas pedagogi tiekas Kokneses pamatskolā – attīstības centrā

27.10.2022

img-20221025-wa0035.jpgPirmsskolas izglītība Izglītības likumā tiek definēta kā izglītības pakāpe, kurā notiek bērna personības daudzpusīga veidošanās, veselības stiprināšana, sagatavošanās pamatizglītības ieguvei. Pirmsskolā bērns gūst pirmo apzināto mācīšanās pieredzi, tā dod pamatu turpmākām skolas gaitām, tai ir nozīmīga ietekme uz bērna personības veidošanos un to, vai bērns mācīsies ar prieku un vēlēsies izzināt pasauli, parādības un sakarības. SKOLA 2030 izstrādātajā “Pirmsskolas mācību programmā” tiek akcentēts, ka ikviens bērns apgūst sasniedzamo rezultātu savā individuālā tempā. Viens to dara ātri un precīzi, citam nepieciešams ilgāks laiks, lai mēģinātu un vingrinātos, vispirms pakāpeniski apgūstot katru atsevišķo sasniedzamo rezultātu, tad mācoties tos koordinēti lietot dažādās kombinācijās. Tādēļ jau pirmsskolas izglītības posmā, īpaši svarīga ir iekļaujošas izglītības pieeja, kuru iespējams īstenot, atzīstot un novērtējot bērnu dažādās mācīšanās vajadzības, nodrošinot to apmierināšanu, izmantojot daudzveidīgas metodes un pieejas, veidojot izglītības iestādēs atbalstošu vidi un pilnveidojot skolotāju prasmes strādāt ar bērniem ar speciālām vajadzībām.

Metodiskā diena Ērgļu vidusskolas pedagogiem

26.10.2022

metodiska-diena241022.jpgKvalitatīva izglītības nodrošināšana mūsdienās ir būtisks faktors sabiedrības attīstības veicināšanā un katras izglītības iestādes galvenais sasniedzamais mērķis. Atbalsts ikvienam un individuāla pieeja ir svarīgākie nosacījumi, realizējot iekļaujošu izglītību, radot labvēlīgus apstākļus katra bērna vispusīgai attīstībai, zināšanu un prasmju apguvei. UNESCO Salamankas deklarācijā tiek formulēti iekļaujošas izglītības pamatprincipi, akcentējot, ka vispārizglītojošās skolas, kas orientētas uz iekļaujošo izglītību, ir visefektīvākais veids, kā cīnīties pret diskriminējošo attieksmi, veidot pretimnākošu un iekļaujošu sabiedrību un panākt izglītību visiem, turklāt tās nodrošina efektīvu izglītību bērnu vairākumam, kā arī uzlabo visas izglītības sistēmas efektivitāti.

Drošības nedēļa

drosibasdienesti.jpgTuri acis vaļā,

Lai tev vērīgs skats.

Būdams savā vaļā,

Sargi sevi pats!

26. septembrī ar šādu moto iesākās  “Drošības nedēļa”. Visas nedēļas ietvaros, skolēniem bija iespēja nostiprināt savas zināšanas par drošības jautājumiem, uzzināt jaunu informāciju un noskaidrot aktuālos jautājumus, par drošību uz ielas, skolā, mājās un protams par drošību sociālajos tīklos. Visu nedēļu skolēni praktiski un izzinoši darbojās.

Pārgājiens

18.10.2022

img20221013110829.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra pirmsskolas grupu “Bērziņš” un “Pienenīte” izglītojamie 2022. gada 13. oktobrī devās pārgājienā uz bioloģisko saimniecību “Bormaņi”. Bērniem bija iespēja pa ceļam apskatīt gotiņu ganāmpulku. Vērojām dabas ainavu rudenī, nosaucām galvenās rudens īpatnības, dziedājām dziesmas.