Burvju māksla senatnē un mūsdienās

20.12.2023

img3805.jpgZiemassvētki ir pats brīnišķīgākais, brīnumainākais un burvestības laiks! Lai radītu izglītojamajiem un darbiniekiem svētku noskaņu Kokneses pamatskolā – attīstības centrā 2023. gada 18. decembra pēcpusdienā programmas Latvijas skolas somas ietvaros ar programmu „Burvju māksla senatnē un mūsdienās”  viesojās visai Latvijai pazīstamais iluzionists Edžus Kauķis. Izglītojamajiem izrādē varēja sajusties kā senās pasaules pārstāvji, saprastot, ka arī pirms vairākiem tūkstošiem gadu iedzīvotāji bija cilvēcīgi un vienkārši. Edžus ne tikai sniedza informāciju un vēstures faktus par šo seno profesiju, bet iemiesoja to, demonstrējot dažādus trikus un ilūzijas.

Edžus Kauķis rādīja dažādus trikus, kas pārsteidza un iesaistīja gan izglītojamos, gan izglītības iestādes darbiniekus. 3.internāta grupas izglītojamais Egīls veiksmīgi nosūtīja savas domas iluzionistam, kuras tas atspoguļoja uz papīra. Skolotāja Anika iluzionistam “upurēja” savas brilles, šo triku visi skatījās ar satraukumu un bailēm, kas tad notiks ar skolotājas brillēm. Noslēgumā bērni, skolas darbinieki kopā spēlēja spēli „Krustiņi – nullītes”, uzvarētāju gan nebija, tomēr spēles gaitā tika salikta skolas bilde, kas visus pārsteidza.

Paldies iluzionistam Edžum Kauķim par brīnumu pēcpusdienu, pozitīvu atmosfēru un jauku noskaņojumu un programmai “Latvijas skolas soma” par iespēju paplašināt zināšanas par ilūzijas mākslu!

Kokneses pamatskolas – attīstības centra

direktores vietniece audzināšanas darbā