Eiropas sporta nedēļas pasākums “#Piecelies un piecel citus” Kokneses pamatskolā – attīstības centrā

02.10.2023

img9831.jpgVisā Latvijā no 23. līdz 30. septembrim notika #BeActive Eiropas Sporta nedēļa, kuras mērķis ir popularizēt veselīgu dzīvesveidu, iesaistīt pēc iespējas vairāk cilvēku sportiskās, veselīgās un fiziskās aktivitātēs. Eiropas Sporta nedēļa šogad notiek jau septīto reizi un tās laikā visā Latvijā pieejama daudzveidīga bezmaksas sporta pasākumu programma.

Arī Kokneses pamatskolas – attīstības centra sporta skolotājas Kristiāna Ancelāne un Svetlana Mateša 29. septembrī aicināja skolas audzēkņus kopā ar skolotājiem piedalīties aktīvās stafetēs visas dienas garumā.

Šķēršļu joslās sagaidīja dažādi vingrinājumi – lēcieni pāri barjerai, roku un kāju koordinācijas vingrinājumi, konusu padošana pāriniekam, bumbas vadīšana un pat boulinga elementi. Entuziasmu izrādīja gan mazākās pirmsskolas bērnu grupas, gan brašie kursanti. Katra klase, apkārtējo ovācijām pavadīta, saņēma pateicību un nelielu gardumiņu, kas pēc tik aktīvas stundas, bija tieši tas, kas vajadzīgs.

Skolotāju lielākais prieks ir redzēt bērnos degsmi, aizrautību un dzīvesprieku:

“Labs piemērs ir bērni – pavērojiet, ja bērns ir izkustējies, viņš ir mierīgāks, priecīgāks un harmoniskāks. Mainās garstāvoklis, un tas pats notiek ar pieaugušajiem. Kad, pēc kārtīgas fiziskas darbošanās, nākošajā stundā skatamies uz bērniem, sejā nolasāms, cik daudz mierīgāki un laimīgāki viņi jūtas. Tās ir pilnīgi citas emocijas. Lielākais šodienas gandarījums – redzēt bērnus atbalstām savus komandas biedrus!” stāsta skolotājas.

Viens no #BeActive galvenajiem mērķiem ir aicināt kustībā piedalīties arī apkārtējos – draugus, ģimeni, skolas biedrus un vecākus, kas mums šogad ir izdevies ar uzviju.

Kristiāna Ancelāne

Svetlana Mateša