Festivāls “Folkloras maltuve” Maltā

23.10.2023

whatsapp-image-2023-10-19-at-16-59-53.jpgLai veicinātu Latgales reģiona speciālo skolu izglītojamo radošās izpausmes un publiskās uzstāšanās iemaņas Rēzeknes novada speciālā pamatskola jau vairākus gadus organizē festivālu “Folkloras maltuve”. Pasākuma mērķis ir veicināt saskarsmes prasmes un sadraudzību starp skolām.

Šogad 19.oktobrī uz Maltu devās arī Kokneses pamatskolas – attīstības centra folkloras kopa, lai ar savu sagatavoto priekšnesumu priecētu skatītājus. Tēmas “Dzīvnieku pasakas” ietvaros izspēlējām pasaku par suņa un kaķa konfliktu rašanās cēloņiem, kuru pierakstīja baltais zaķītis. Dziedājām tautas dziesmu “Suņi zaķim pēdas dzina” un parādījām rotaļdeju par to, ka zinam, kur baltais zaķīts guļ.

Maltas kultūras namā viesus sagaidīja ezītis un lapsa. Bija iespēja iepazīties ar  Antūžu pamatskolas, Medumu speciālās pamatskolas, Aleksandrovas pamatskolas, Rēzeknes speciālās pamatskolas un attīstības centra jauniešiem. Pasakās ciemojāmies pie kukulīša, vistiņas, kas dēj zelta oliņas, ielūkojāmies vecīša cimdiņā, paraudzījāmies zem sēnītes un dziesmā vārījām dažādas zupas. Noslēgumā aizraujošās rotaļās un dejās ievilināja viltīgā lapsa.

Pozitīvās emocijās, nedaudz noguruši devāmies mājās un piestājām Preiļu leļļu karaļvalstī, lai aplūkotu interesantās instalācijas.

Sakām visiem paldies, par iespēju aizbraukt un piedalīties "Folkloras maltuvē" Maltā.

Agita Lindenberga

folkloras kopas vadītāja