Grāmatu nedēļa

20.09.2023

img-20230915-wa0000.jpgNo 11.09. – 15.09.2023. Kokneses pamatskolā – attīstības centrā  norisinājās “Grāmatu nedēļa”, kurā skolēni pilnveidoja valoddarbības prasmes – klausīšanos, lasīšanu, guva jaunas IT zināšanas, veicot audio viktorīnu.

Tās ietvaros skolas bibliotēkā klašu grupas iepazinās ar “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2023” grāmatu kolekciju. Tikšanās reizē tika aktualizēti bibliotēkas lietošanas noteikumi.

Vecāko klašu skolēni skenēja skolotāju sagatavotos QR kodus, lai audio viktorīnas aktivitātē atpazītu gan dzirdētos fragmentus, gan atminētu, kuri skolotāji ierunājuši pasaku fragmentus. Izrādās, ka tas nemaz nebija tik viegli. Audio viktorīnā vislabākos rezultātus uzrādīja 3. internāta grupa.

C klašu un jaunāko klašu skolēni pulcējās uz pasākumu “Esi gaidīts pasakā.” Latviešu valodas, literatūras, mūzikas un vizuālās mākslas skolotāji iejutās pasakas “Vecīša cimdiņš” tēlos un iesaistīja skolēnus radošās aktivitātēs. Bērni izspēlēja rotaļu un savstarpēji sadarbojoties rotāja vecīša cimdiņus neparastā tehnikā, kurā tika izmatota PVA līme, skūšanās putas un pārtikas krāsvielas. Izrotātie cimdiņi grezno klašu telpas un atgādina par notikušo pasākumu.

Grāmatu nedēļas aktivitātes noslēdzās ar izstādi “Mans mīļākais pasaku varonis.” Skolēni zīmēja savus mīļākos pasaku tēlus. Tie tika izvietoti kopējā plakātā. Liels paldies visiem iesaistītajiem pedagogiem, skolēniem par aktīvu līdzdarbošanos “Grāmatu nedēļas” piedāvātajās aktivitātēs.

Jolanta Rotkāja

Valodas un kultūras izpratnes un pašizpausmes mākslas metodiskās jomas vadītāja