Jaunsargu pārgājiens

02.06.2023

img-20230525-wa0017.jpg2023. gada 24. maijā, karstā un saulainā pēcpusdienā, Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolēni, starp kuriem bija mūsu skolas staltie un brašie jaunsargi, devās pārgājienā uz Bebru smilšu raktuvēm.

Pārgājiena mērķis bija apvienot skolas Projektu nedēļas aktualitāti – mācīties daudzveidīgā vidē, un nostiprināt jaunsargu prasmes, ko viņi apguva šajā mācību gadā nodarbībās Jaunsardzes pulciņā. Pirmās prasmes, ko pārgājiena dalībnieki attīstīja, bija pacietība un izturība, jo, apņēmības un iedvesmas pilni, jaunieši raitā solī mēroja astoņu kilometru garu ceļa posmu līdz galamērķim. Tur jaunieši pārbaudīja sadarbības prasmes Drosmes trasē, kas sastāvēja no daudzveidīgiem šķēršļu posmiem, piemēram, kāpšana smilšu kalnā ar virves palīdzību, rāpošana pa sieta tuneli u. c. Strādājot komandā, skolēni pierādīja sev un citiem, ka ir drosmīgi, ātri, gudri un vienoti, kā arī vienlīdzīgi ar citiem jauniešiem.

Maija Zeilāne, Līga Ziemele

skolotājas