Pārgājiens uz Likteņdārzu

02.10.2023

20230928102703.jpgSaulainā, neierasti siltā 2023.gada 28. septembra rītā Kokneses pamatskolas – attīstības centra vecāko klašu skolēni kopā ar skolotājām Līgu Ziemeli, Lāsmu Gūti, Elīnu Māliņu un Maldu Sokolovsku devās mācību pārgājienā uz Likteņdārzu. Pārgājiena mērķis – savas kultūrvēsturiskās telpas apzināšana Koknesē. Ir svarīgi bērniem mācīt ne tikai tiekties uz priekšu, uz nākotni, bet arī uz mirkli apstāties un padomāt par pagātni, un saprast, ko vērtīgu vakardiena ir devusi un iemācījusi.

Jautras mūzikas un savstarpējo čalu pavadībā raiti nonācām līdz Kokneses dabas takai un drīz vien arī – Likteņdārzam. Tur mūs sagaidīja smaidošā, mūžam spriganā un dzīvespriecīgā gide, arī mūsu skolas skolotāja Spodra Briede. Viņa skolēniem izstāstīja par šīs vietas kultūrvēsturisko nozīmi latviešu tautas vēsturē, reizē izrādot apskates objektus, kas ir simboli un apliecinājums daudzu cilvēku skaudrajiem dzīvesstāstiem un viņu smagajiem likteņiem. Pēc izzinošas nodarbības mielojāmies ar ceptām desiņām, lai, pilni spēka un enerģijas, trauktos tālāk savā ceļojumā. Turpinājumā uz sava kuģīša Vīgante klāja mūs sagaidīja kapteinis, staltu stāju un omulīgu viesmīlību. Saules glāsti, ūdens šalkas. Sajūta brīnišķīga! Brauciens visos raisīja tādu sen nepiedzīvotu iekšēju līdzsvaru un harmoniju ar sevi un dabu. Visu šo ceļojumu mūs pavadīja Daugava kā dzīva būtne, pilna kustību un noslēpumu. Drīz vien tuvojāmies galamērķim – Kokneses pilsdrupām un parkam. Izstaigājuši senās pilsdrupas, mazliet jau noguruši, bet pozitīvi uzlādēti, pa parka takām lēnām devāmies mājupceļā, kur vēl pēdējais pieturas punkts bija Tūrisma informācijas centrs.

Skolēni pilnveidoja zināšanas par savas valsts dabu, kultūru un vēsturi. Izprata dzimtās vietas un valsts nozīmi nacionālās identitātes veidošanā, nostiprinot piederības sajūtu Latvijai.

Šī bija burvīga diena, pilna rudens miera un skaistuma, kurā visi bijām bērnišķīgi laimīgi.

Līga Ziemele

skolotāja