Rudens nāk sētiņā

whatsapp-image-2023-09-30-at-23-14-39.jpg

Kokneses pamatskola – attīstības centrs 2023. gada 22. septembrī piedalījās pirmajā Eiropas folkloras dienā, kuras mērķis ir uzskatāmi parādīt, ka visā Eiropā ir ievērojams cilvēku kopums, kurš vienā vai otrā veidā ir saistīti ar tradicionālajām mākslām.

Eiropas folkloras diena 2023 ir pilotprojekts, kuru ierosināja un koordinēja Eiropas Folkmūzikas tīklojums – European Folk Network biedri un tās iecere ir ieviest Eiropas Folkloras dienu kā regulāru, ikgadēju notikumu.  Mūsu skoliņā jau divus mācību gadus darbojas folkloras pulciņš un lai radītu interesi par latviešu tautas folkloru atpūtas brīžos starp mācību stundām šajā dienā skolas gaiteņus piepildīja rotaļas un rotaļdejas. Audzēkņi ar aizrautību piedalījās piedāvātajās aktivitātēs  aizraujot līdzi arī skolotājus. Tika izteikts viedoklis, ka šādas aktivitātes varētu būt biežāk, jo tas bija jēgpilni un aktīvi pavadīts brīvais laiks

#europeanfolkday #europeanfolkday

No 25. septembra skolā ir apskatāma izstāde “Rudu, rudu rudenīti, Tavi svārki noplukuši”. Skolēni kopā ar vecākiem atbalstīja skolas ideju un no mājām  atveda dažādas rudens veltes, kuras pārtapa brīnumainos dabas brīnumos un sakārtojās izstādē. Lai turpinātu iesākto folkloras tēmu izstādes noformējumā bija  jāizmanto latviešu folkloras materiāli - tautas dziesmas, mīklas, sakāmvārdi. Līdz Miķeļiem ražai no dārziem un tīrumiem ir jābūt pagrabā, lai aukstie vēji un salnas vakaros tai nespētu kaitēt. Visam notikušajam, neliels ieskats, video un foto materiālā.

Agita Lindenberga

Internāta skolotāju metodiskās jomas vadītāja