Tikšanās ar Kokneses makšķerniekiem

16.11.2023

20231114tiksanasarmakskerniekiem07.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra 7. internāta grupa nolēma piedalīties biedrības “Daugavas Savienība” katru gadu rīkotajā radošo darbu konkursā „Mana Daugava”, ar kura palīdzību attīsta skolēnu interesi par Daugavu un Latviju, tajā esošajām vides, ekoloģiskajām, dabas un kultūras vērtību saglabāšanas problēmām un to iespējamajiem risinājumiem.

Tā kā visiem grupas izglītojamiem ir interese par makšķerēšanu, izvēlējāmies projekta aktivitātes saistīt ar šo tēmu un saplānojām veicamos uzdevumus:

1. Iepazīties ar zivju sugām, kas dzīvo Daugavā.

2. Gatavot grāmatiņas par zivīm, zivju uzbūvi, vairošanos, barību.

3. Pārrunāt, kas ietekmē zivju daudzveidību un  saglabāšanu.

4. Iepazīties ar atpūtas noteikumiem pie ūdens tilpnēm.

5. Iepazīties ar makšķerēšanas noteikumiem.

6. Satikties ar Kokneses makšķerniekiem pie Daugavas.

Jaukā 14. novembra pēcpusdienā devāmies uz atpūtas bāzi “Kalnavoti,” lai satiktos ar Kokneses makšķerēšanas lielmeistariem Viesturu Saulīti un Normundu Vingri.

Viesturs Saulītis pastāstīja par mānekļu daudzveidību un atklāja spiningošanas knifus. Vecmeistars mācīja mest mānekli tālumā un tīt auklu atpakaļ spolē. Normunds Vingris pastāstīja par makšķerēšanas sacensībām Latvijā, uzsverot makšķerētāju dabas mīlestības filozofiju, attieksmi pret noķerto lomu un dabu kopumā. Secinājām, ka visi makšķernieki ir lieli dabas mīļi un cīnās par dabas tīrību, kārtību un tās daudzveidības saglabāšanu.

Visi tika izvizināti ar Normunda Vingra moderno, skaisto zvejas laivu. No Daugavas ūdeņiem varējām vērot Staburaga krastu, Likteņdārzu un, nobraucot gar Kokneses pilsdrupām, iebraucām Pērsē. Izbaudījām tādu laivas ātrumu, ka elpa sitās ciet! Laiva aprīkota ar jaunās paaudzes ehalotiem, viss ir datorizēts un var ieprogrammēt autopilotu, kas vada laivu vai notur uz vietas. Normunds mums nodemonstrēja zivju ķeršanu ar grozāmā ehalota palīdzību, kad var redzēt, kur ir zivis, kā kustās iemestais māneklis, kā uzvedās zivis. Diemžēl, zivis uz mūsu piedāvātā mānekļa neķērās, bet tas nebija galvenais! Viss process atgādināja datorspēli, kas ļoti aizrauj, raisa visdažādākās emocijas un, atrodoties laivā, konstatējām, ka pazūd laika izjūta, gribējās vēl un vēl turpināt aizraujošo nodarbi. Normunds Vingris uzdāvināja pilnīgi aprīkotu spiningu, kastīti ar mānekļiem, sviniem, pavadiņām un rezerves auklu, un sarūpēja mums visiem cienastu. Liels paldies!

Sarunas turpinājās pie ugunskura, kopīgi baudot pašu vārīto ābolu tēju.

Par tikšanās vietu pateicamies Raimondam Dzenim, kurš pats makšķerē un rīko sacensības makšķerniekiem.

Visi bijām priecīgi par jauko tikšanos!

Pateicamies skolas administrācijai par atbalstu un autobusa nodrošināšanu!

P.S. Daniils Sviridovs jau šo sestdien izmēģinās uzdāvināto spiningu Recijās, novēlam – ne asakas!

Laimdota Stepēna

speciālās izglītības skolotāja