atgadnesmatematika14555657vaks.jpgAtgādnes matemātikā 1. - 4. klasei (izglītības programmu kodi 21015511, 21015611, 21015711)

Mācību atbalsta materiāls “Atgādnes matemātikā 1. – 4.klasei” sagatavots atbilstoši mācību priekšmeta standartam speciālās pamatizglītības programmās izglītojamiem ar  valodas traucējumiem (izglītības programmas kods 21015511),  mācīšanās traucējumiem (izglītības programmas kods 21015611), garīgās veselības traucējumiem (izglītības programmas kods 21015711).

Atgādņu krājumā  īsā, koncentrētā veidā sniegta vizualizēta informācija matemātikas apguvei, zināšanu atkārtošanai un nostiprināšanai – skaitļu rindas, skaitļu sastāvs, skaitliskās darbības, saskaitīšanas, reizināšanas, atņemšanas un dalīšanas īpašības, matemātiskās izteiksmes, skaitlisko darbību veikšanas piemēri rakstos, teksta uzdevumu risināšanas piemēri, saskaitīšanas, atņemšanas, reizināšanas tabulas, laika un garuma mēri, ģeometrisko figūru, līniju, leņķu veidi u.c.

Mācību materiāls izmantojams matemātikas stundās un individuālajās nodarbībās, lai palīdzētu  skolēniem ar speciālām vajadzībām apgūt standarta prasības. Tajā koncentrētā veidā sniegta svarīgākā informācija, likumi un izcelts būtiskākais. Atgādņu krājums sagatavots vecumposmam piemērotā formā – ērti lietojams, vizuāli pārskatāms un saprotams. Atgādnēs iekļautā informācija sistematizēta pa tēmām un izcelta ar krāsu palīdzību.

Metodiskie ieteikumi skolotājam darbam ar atgādnēm:

• Nepieciešams laiks un mērķtiecīgs skolotāja darbs, lai skolēni iemācītos izmantot atbalsta materiālu – atgādnes mācību stundās, lai tās pilnvērtīgi varētu izmantot turpmāk mācoties patstāvīgi un rakstot pārbaudes darbus.
  • Pareizi izvēlētas un lietotas atgādnes mācību procesā uzlabo skolēnu spējas apgūt mācību vielu.
  • Pareizi izvēlētas un lietotas atgādnes pārbaudes darbos nodrošina precīzu un ticamu informāciju par skolēna sniegumu.
  • Atgādnes palīdz skolēnam pārvarēt traucējumus un parādīt mācību laikā apgūtās zināšanas un prasmes.
  • Veiksmīga atbalsta pasākumu izvēle palielina skolēna motivāciju mācīties.