eTwinning projekti – sadarbība, iespējas, inovācijas…..

04.09.2023

img20230828125438etwinningkursi.jpgetwinning_logo.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra pedagogi kā “eTwinning Skolas” dalībnieki vasaras periodā aktīvi iesaistījās Latvijas eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta organizētajos pasākumos, lai apgūtu jaunas mācību metodes veiksmīgai eTwinning skolu sadarbības projektu īstenošanai un papildinātu savu profesionālo pieredzi.

20. jūnijā I.Džigune, M.Zeilāne, L.Gūte piedalījās Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning forumā Rīgā “eTwinning Skola” statusu ieguvušajām izglītības iestādēm. Pasākumā tikās gan pieredzējuši un mazāk pieredzējuši eTwinning pedagogi – projektu īstenotāji, gan izglītības iestāžu vadības pārstāvji, lai pilnveidotu savu izpratni par eTwinning Skolu misiju, pīlāriem un veidotu jaunas sadarbības. Tā bija lieliska iespēja satikties, tīkloties un dalīties savā pieredzē. Savukārt, 28.augustā D.Ūdre, G.Dambe, M.Sokolovska un L.Stepēna devās uz Rēzekni, lai papildinātu zināšanas par projektu īstenošanu kā mācību metodi un nākotnē veidotu nacionālus un starptautiskus sadarbības projektus tiešsaistē. Piedaloties klātienes mācībās, pedagogi uzzināja par iespējām, ko sniedz eTwinning, iepazinās ar tiešsaistes platformu, sadarbības projektu kritērijiem, projektu piemēriem un plānoja savus projektus.

Izglītība nav tikai zināšanu sniegšana un prasmju veidošana skolēniem, tā ir arī drošas un atbalstošas vides nodrošināšana, lai viņi varētu mācīties un augt kā personības. Skolas nav tikai mācīšanās vietas, tās ir arī svarīgas sociālās un emocionālās attīstības telpas bērniem un jauniešiem.Lai paaugstinātu skolēnu mācību rezultātus un vispārējo apmierinātību ar dzīvi, eTwinning 2024. gada mērķis ir sniegt pedagogiem iespēju izpētīt un integrēt visas skolas pieeju labbūtībai un garīgajai veselībai pirmsskolas, sākumskolas, pamatskolas, vidusskolas un profesionālajā izglītībā. Arī mēs, Kokneses pamatskolas – attīstības centra eTwinning komanda, uzsākot jauno mācību gadu, esam darbīgi noskaņoti, lai aktīvi iesaistītos projektos, veidotu starptautisku sadarbību un aktualizētu jautājumus par ikviena labbūtību izglītības iestādē.

Inese Svence,

eTwinning koordinatore