Gūstam pieredzi starptautiskā konferencē “Labā prakse autisma jomā 2023”

autisma-konference-foto-1.jpg

2023. gada 15. decembrī Kokneses pamatskolas – attīstības centra pedagogi Inese Svence un Ineta Gerasimova devās uz Rīgu, lai Latvijas Nacionālajā bibliotēkā piedalītos starptautiskajā konferencē „Labā prakse autisma jomā 2023”. Šāda tikšanās ir palīgs un atbalsts ikvienam, kura ikdienas darbs ir saistīts ar bērniem ar speciālām vajadzībām, tā sniedz labās prakses piemērus ceļā uz daudzveidīgu un iekļaujošu sabiedrību, sniedzot idejas sarežģītu problēmsituāciju risinājumiem un savstarpējam atbalstam. Pasākumā klātienē piedalījās gandrīz 200 dalībnieku, bet attālināti – vairāk kā tūkstotis interesentu.

“Skolā pedagogiem ir jāprot savas kompetences robežās strādāt ar bērniem, kuriem ir autiskā spektra traucējumi”, uzrunājot konferences dalībniekus, uzsvēra izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša. Autisms pēdējos gados ir kļuvis par aktuālu tēmu sabiedrībā, tādējādi radot nepieciešamību veicināt apkārtējo cilvēku izpratni par daudzveidību, sekmējot iekļaujošas sabiedrības veidošanos. Konferenci atklāja un vadīja Latvijas Autisma apvienības vadītāja Līga Bērziņa, ar savām zināšanām, jaunākajiem atklājumiem un labās prakses piemēriem dalījās gan vietējie, gan ārvalstu  šīs jomas eksperti. Pasākumā bija iespēja iepazīties ar projekta “Atbalstīt Ceļā” rezultātiem, sesijā  “Diagnostika pieaugušajiem ar autismu – labā prakse” iepazīties ar diagnostikas būtisko nozīmi dzīves kvalitātes uzlabošanā un prezentācijā “Kā mākslīgais intelekts var palīdzēt bērnu ar autismu vecākiem ietaupīt laiku?” gūt jaunas idejas tehnoloģisko risinājumu ieviešanai ikdienas dzīvē.

Paldies  konferences organizatoriem, īpaši Līgai Bērziņai, par  iespēju piedalīties un uzzināt par jaunākajiem pētījumiem un pieejām, praktiskiem risinājumiem un resursiem, kā arī satikties un veidot kontaktus, gūt iedvesmu turpmākajam darbam ar bērniem ar speciālām vajadzībām.

Inese Svence

direktores vietniece metodiskajā darbā