Mācības iekļaujošu projektu darbnīcā

01.02.2024

5e78b8e9-7a4e-4293-90a7-88eb055cc14c.jpgJaunatnes starptautisko programmu aģentūras (JSPA) rīkotajās mācībās "Iekļaujošu projektu darbnīca" 2024. gada 29. un 30. janvārī piedalījās Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Anika Vaivade un Nellija Bāliņa.

Divu dienu laikā skolotājas iepazinās ar ES programmām  un to prioritātēm, izzināja iekļaujošu projektu būtību un nozīmīgumu, ieguva zināšanas par mērķgrupām un metodēm iekļaujošu projektu veidošanai, rosinot  jauniešu ar ierobežotām iespējām iesaisti ES jaunatnes jomas projektos.

Projektu darbnīcā tika apskatīti jauniešu apmaiņas, solidaritātes un līdzdalības projekti, notika dažādas izglītojošas aktivitātes, kas veicināja izpratni par neformālās mācīšanās būtību un projektu realizēšanas galvenajiem aspektiem.

Darbnīcas vadīja neformālās mācīšanās treneres Ieva Grundšteine un Kristīna Kastronovo, kuras akcentēja Eiropas vērtības: solidaritāti un iekļaušanu, demokrātiju, aktīvu līdzdalību, līdztiesību, brīvību, tiesiskumu, cilvēktiesības un cieņu pret dažādību.

Pedagoģija un personības veidošanās ir cieši saistītas jomas, kas ietekmē cilvēka attīstību un dzīves kvalitāti. Katrs pedagogs, saprotot un ievērojot iepriekš minētos aspektus, var radīt stimulējošu un atbalstošu mācību vidi, kas veicina ne tikai skolēnu intelektuālo attīstību, bet arī viņu personības izaugsmi. Lai jums katram un mums visiem kopā – gan formālās, gan neformālās izglītības līmenī izdodas nodrošināt katra skolēna/jaunieša izaugsmi saskaņā ar viņa īpašajām vajadzībām.

Nellija Bāliņa, Anika Vaivade

skolotājas