Seminārs "Skolēni ar intelektuālās attīstības traucējumiem vispārējās izglītības iestādē” Aizkraukles novada atbalsta speciālistiem

25.01.2024

img4243.jpgIekļaujoša mācību procesa mērķis ir panākt, lai ikviens bērns aktīvi iesaistītos mācību un audzināšanas procesā. Tomēr svarīgi ir atcerēties, ka visi skolēni nav vienādi, jo viņu mācīšanos un uzvedību ietekmē gan iedzimtība, gan vide, kurā viņi dzīvo, rakstura iezīmes, izglītības un psiholoģiskās vajadzības. Lai pārrunātu aktualitātes iekļaujošā un speciālā izglītībā, aktualizētu  jautājumus par atbilstošu atbalsta pasākumu piemērošanu skolēniem ar intelektuālās attīstības traucējumiem, 2024.gada 24.janvārī Kokneses pamatskolā – attīstības centrā viesojās Aizkraukles novada atbalsta speciālisti.

Aizkraukles novada speciālo un sociālo pedagogu, psihologu, logopēdu tiekšanos atklāja izglītības darba speciāliste speciālās, iekļaujošās un profesionālās izglītības jautājumos Sarmīte Kruglova, kura iepazīstināja semināra dalībniekus ar jaunākajām aktualitātēm atbalsta personāla finansējuma modelī, akcentējot dažādu speciālistu likmju skaitu izglītības iestādē. Kokneses pamatskolas – attīstības centra direktora vietniece metodiskajā darbā Inese Svence un metodiķe Ineta Gerasimova dalījās savā pieredzē par darbu ar skolēniem ar intelektuālās attīstības traucējumiem, raksturojot garīgās attīstības traucējumu pazīmes, izziņas procesa īpatnības un sniedzot praktiskus ieteikumus ikdienas darbam, organizējot iekļaujošu izglītības procesu, akcentējot tajā efektīvu atbalsta paņēmienu, mācību pielāgojumu izmantošanu. Savukārt, izglītības psiholoģe Elita Feodorova sniedza praktiskus ieteikumus darba plānošanai un veiksmīgas sadarbības veidošanai ar kolēģiem. Semināra turpinājumā dalībniekiem bija iespēja tikties ar Kokneses pamatskolas – attīstības centra atbalsta speciālistiem, lai pārrunātu ikdienas darba aktualitātes, diskutētu par atbalsta pasākumu nozīmi un to nodrošināšanas iespējām.

Paldies visiem par aktīvu līdzdarbošanos, jauko pasakas lasīšanu un atstāstīšanu, ieteikumiem un laba vēlējumiem.

Ineta Gerasimova

metodiķe