Vasara ERASMUS+ 2022 noskaņās

25.08.2023

20230823103408.jpgerasmus-logo.jpgKokneses pamatskola – attīstības centrs, jau sākot ar 2016.gadu, aktīvi  piedalās Erasmus+ projektos, lai, attīstot sadarbību ar ārvalstu izglītības iestādēm, stiprinātu Eiropas mācīšanas un mācīšanās dimensiju, atbalstītu pedagoģiskā personāla profesionālo attīstību, veicinātu jaunu tehnoloģiju un novatorisku mācīšanas metožu izmantošanu, organizējot izglītības procesu skolēniem ar speciālām vajadzībām, un personāla mobilitātes periodā iegūto tiešo un netiešo ieguvumu atzīšanu un to popularizēšanu.

2023.gada vasarā nobeigumam tuvojās Erasmus+ 2022 projekts. Jūnijā skolotāji tikās Erasmus+ projekta rezultātu izplatīšanas seminārā “Eiropas pieredze – mūsdienīgai un iekļaujošai izglītības iestādei”, kur katram bija iespēja apmeklēt trīs dažādas mobilitāšu aktivitātēs iesaistīto dalībnieku vadītās darbnīcas – “Modelējam pozitīvo – domāšanu, komunikāciju, skolas vidi”, “Pedagoga personības pašizziņas veidošanās sociālajā un personīgajā līmenī”, “Pedagogs mūsdienu tehnoloģiju pasaulē” un gūt jaunas atziņas turpmākai pedagoģiskai darbībai. Savukārt, augusta beigās izglītības iestādē viesojās ārzemju eksperts – Centro APP pasniedzējs, sertificēts uzvedības analītiķis un speciālais pedagogs Lorenzo Todone no Itālijas, lai individuālās sarunās, konsultācijās un seminārā “Lietišķās uzvedības analīzes pamatprincipi – atbalsts bērniem ar autismu un attīstības traucējumiem” aktualizētu jautājumus par alternatīvās komunikācijas līdzekļu izmantošanu saziņas veicināšanai bērniem ar speciālām vajadzībām, to nodrošināšanas iespējām izglītības procesā un paņēmieniem nevēlamās uzvedības korekcijai.

Paldies visiem Erasmus+ 2022 projekta dalībniekiem par dalīšanos pieredzē ar savām iegūtajām zināšanām, kolēģiem par ieinteresētību, atbalstu un līdzdarbošanos!

Uz tikšanos jaunā Erasmus+ 2023 projekta aktivitātēs!

Ineta Gerasimova,

projektu koordinatore Kokneses pamatskolā – attīstības centrā