Palīdzēsim putniņiem!

Visskaistākā laikam ir ziema,

Kad uzsnidzis sidrabains sniegs,

Visskaistākā laikam ir diena,

Kad Tevi neatstāj prieks!

Šogad mūs ziema lutina ar sniegu un salu! Visapkārt ir balts, tīrs un liekas, ka visiem ir silti un labi. Bet, ja iedziļinās, tā nemaz nav!

Turpinot piedalīties projektā “Bērni nepiedzimst ar aizspriedumiem” , individuālā mācību procesa jomas skolēnu darbošanās moto janvārī bija “Palīdzēsim putniņiem!”

Skolēni lasīja par putniem nometniekiem – putniem, kas ziemo Latvijā. Šo putnu attēli, apraksti, skolēnu darbi tika izvietoti gaitenī uz “ runājošās sienas.”

Lai praktiski palīdzētu putniem pārziemot, skolēni meklēja informāciju par barotavu izgatavošanu. Izpētīja sēklu daudzveidību, ko var piedāvāt putniņiem bargajā ziemā. Skolēni secināja, ka jāievēro daudz svarīgi noteikumi, barojot putniņus, lai ar labajiem nodomiem neizdara kaitējumu mazajiem draugiem.

9.c klases zēni izgatavoja koka barotavu, kuru visi kopā iekārām pie skolas ieejas augošā kastaņkoka zemākajā un drošākajā zarā. 5.c un 6.c klase barotavu izgatavošanai izmantoja tetrapakas, limonādes un minerālūdens plastmasas pudeles. Gatavās barotavas iestiprināja skolas sētas režģī, pretī klases logiem, lai varētu vērot, kā putni cienājas.7.c un 8.c klase izveidoja kartona barotavu, kuru nolīmēja ar plēvi, lai darinājums neizmirktu ne sniegā, ne lietū.

Skolēni katru dienu vēroja, kādi putniņi apciemo barotavas un papildināja sēkliņu krājumus, jo iemācījās, ka putnus jābaro līdz sniega nokušanai.

Mēs esam atbildīgi par tiem, kurus esam pieradinājuši!

Visskaistākā ir tā diena, kad tev ir prieks par to, ka esi otram izdarījis labu!

Par čaklo darbu skolēni saņēma diplomus.Mēs, skolotāji, vērojām, kā bērni patiesi jūt līdzi putniņiem un ceram, ka līdzjūtība, mīļums, atbildības sajūta piepilda mūsu skolēnu sirsniņas.

Laimdota Stepēna

skolotāja