Atceroties iemīļoto bērnu grāmatu autori un ilustratori Margaritu Stārasti

19.02.2019

3_staras.jpg2. februārī pazīstamajai latviešu bērnu rakstniecei un ilustratorei Margaritai Stārastei būtu apritējuši 105 gadi. Tāpēc bibliotēkā janvāra mēnesī noritēja nodarbību cikls veltīts tautā iemīļotajai rakstniecei.

Janvāra otrdienas vakaros bibliotēkā viesojās “c” klašu bērni, 1. – 4. klašu un 5. – 7. klašu skolēni, lai kopā atcerētos Margaritas Stārastes sarakstītās grāmatas, dzīvotu līdzi Zīļuka un piparkūku vīriņa piedzīvojumiem, priecātos par mākslinieces skaistajām ilustrācijām. Katrai klašu grupai, viesojoties bibliotēkā, nodarbības noslēgumā bija jāveic kāds uzdevums. Vieni, klausoties “Pasaku ābeces” fragmentus, centās atminēt burtiņu, par kuru ir pasaka. Citi, klausoties bibliotekāres stāstījumā par Kraukšķīti, salika ilustrācijas pareizā secībā, citi noskatījās Latvijas Leļļu teātra izrādes “Ziemas pasaka” reklāmu, noklausoties aktieru uzrunas bērniem. Rakstniecei un ilustratorei Margaritai Stārastei veltītās nodarbības bibliotēkas lasītājus aizveda bērnības zemē, kur labais vienmēr uzvar ļauno, aicinot visus līdzināties rakstnieces radītajiem pozitīvajiem tēliem.

Bibliotekāre Aija Kārkliņa