Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021

16.03.2022

pasa1.jpgNo 2001. gada Latvijā veiksmīgi darbojas lasīšanas veicināšanas programma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”. Tā ir LR Kultūras ministrijas un Latvijas Nacionālās bibliotēkas finansēta Bērnu literatūras centra iniciatīva. Programma tiek īstenota ikvienā Latvijas novadā. Katrai vecuma grupai ieteiktās grāmatas lasa un vērtē bērni, jaunieši.

Programmas mērķis ir veicināt lasītprasmi un interesi par grāmatām, vienot lasītājus un rosināt diskusijas par grāmatām, sekmēt augstvērtīgas literatūras izplatību.

Apkopojot mūsu bibliotēkas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2021” ekspertu anketas, par labākajām grāmatām atzītas:

• 5+ vecumposmā pirmajā vietā ir B. Beranta un V. Kvieskaites grāmata “Bubuļbailes”, 2. vietā – somu autoru P. Tamminena un V. Kertula darbs “Kā sagaidīt citplanētieti”, 3. vietā – I. un A. Pikovu dzejoļu izlase “Tuk – Tuk!”;
  • 9+ vecuma grupā eksperti visvairāk nobalsojuši par M. Kerenena grāmatu “Armando”, 2. vietu piešķirot P. Raudas stāstam “Kā izglābt mazītiņo mammu”, 3. vietā atstājot ar vienādu punktu skaitu 2 grāmatas -  igauņu autora K. Looka darbu “Pija Prjaņika un bandīti” un I. Melgalves un E. Lukšo – Aržinskas grāmata “Emī un Rū. Robota sirds”;
  • 11+ vecuma grupā pirmo vietu ieguva M. Runguļa Pārupes spoku stāstu 3. grāmata “Asins lietus”, otrajā vietā – I. Žoludes darbs “Pirmo reizi uz Zemes”, trešajā vietā – Dz. Tilaka grāmata “Šausmiņa”.

Noslēguma pasākumā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2021” žūrijas ekspertiem bija jāveic pēdējais uzdevums. Žūrijas lasītājiem, strādājot 2 grupās, vajadzēja uzminēt, kuras grāmatas attiecīgajā vecumposma grupā bija ieņēmušas 1., 2., 3. vietu mūsu skolā. Abas grupas pieļāva pa vienai kļūdai.

Paldies par darbu žūrijā: S. Mitrovskai, E. M. Sondorei, R. D. Kūlam, S. Kančai, S. Jātniecei, D. Sviridovam, K. Šiļonokam, T. Neviero, D. Mežaraupam, D. Auzānam, B. Avotiņai, V. Bogdanovai, K. Klibiķei, M. Krūzei, A. A. Borozinskim!

Lai lasītprieks vairo zināšanas un pozitīvas domas!

Aija Kārkliņa

bibliotekāre