Ciemojoties Nacionālajā teātrī

12.12.2018

Muzikālā izrāde “Sudraba slidas” ir viens no pazīstamākajiem Ziemassvētku stāstiem, kas aizved uz 19. gadsimta Holandi – tās aizsalušajiem kanāliem, pa kuriem bērni skrien ar slidām, vējdzirnavām, kas griežas ziemas vējos, un mājām, kurās mīt mazie holandiešu bērni, paēduši, silti apģērbti un laimīgi. Tikai pašā pilsētiņas nomalē, pussabrucis un pelēks, slejas kāds trūcīgs namiņš, kurā dzīvo mazā Grētele, viņas krietnais brālis Hanss, viņu vienmēr norūpējusies, darbos nogurusī mamma un slimais tēvs, kurš pēc nelaimes gadījuma uz dambja ir zaudējis atmiņu un neatceras to, kur noglabājis paprāvu naudas summu.

Dzīvot līdzi, šīs ģimenes priekiem un bēdām lietainā decembra vakarā uz Nacionālo teātri devās čaklākie “Bērnu un jauniešu žūrijas 2018” lasītāji: B. Avotiņa, E. D. Avotiņa, S. Kanča, D. Baranovska, M. Krūze un D. Vitkevičs. Izrādes laikā bērni līdzi juta Grētelei un Hansam, pārdzīvoja par ģimenes tēva slimību un noticēja Ziemassvētku brīnumam, kas ļāva notikt neticamiem likteņa pavērsieniem.

Bērni no izrādes izgāja ar smaidu sejā, jo viņu sirsniņās bija ticība brīnumam, kas mēdz notikt Ziemassvētkos.

Lai mīļi un brīnumiem pilni Ziemassvētki mums visiem!

Bibliotekāre A. Kārkliņa