Es iesaku tev izlasīt!

29.11.2023

b80ca009-670b-45ac-974d-f62adf28adb0.jpgviscmanadazada-vienigalatvijakv1080x1080pxv3-02.jpgKokneses pamatskolā – attīstības centrā, iesaistoties Valsts izglītības satura centra skolēnu pilsoniskās līdzdalības projektā “Mana dažādā – vienīgā Latvija”, notika pasākums “Es iesaku tev izlasīt!”, kas bija veltīts latviešu rakstniekiem, viņu daiļradei. 1. un 2. internāta grupas izglītojamie lasīja un gatavoja latviešu rakstnieku grāmatu prezentācijas.

Skolēni, satiekoties bibliotēkā, stāstīja un uzklausīja citu domas par lasīto, iepazīstot Lindas Nemieras asprātīgo un košo bilžu grāmatu “Apaļā Bebe”, Ilmāra Ziemaņa darbu “Peļķīte”, Lauras Vinogradovas sirsnīgo stāstu ģimenei “Tētis un suns”, Maijas Laukmanes dzejoļus “Ziemas grāmatiņā”, Dainas Ozoliņas skaisto darbu “Ziemā vajag sniegu”, Aivara Neibarta dzejas krājumu visu vecumu bērniem “Ņaudiena.rrr”. Prezentējot grāmatiņas, nebija aizmirsta folklora, kā latviešu tautas pasaka “Vecīša cimdiņš” un grāmata “Ozols, beka un …”.

Noslēgumā bija jāatbild uz dažādiem āķīgiem jautājumiem, par pareizu atbildi saņemot piparkūku medaļu, kas lika aizdomāties par nākošajiem skaistajiem svētkiem – Ziemassvētkiem. Paldies 1. un 2. internāta grupas skolēniem un viņu internāta skolotājām par sagatavotajām grāmatu prezentācijām!

Aija Kārkliņa

bibliotekāre