Erasmus+ 2023 projekta mobilitāte Nicā, Francijā

13.11.2023

img-20231028-wa0023.jpgerasmus-logo.jpgMēs Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Elīna Māliņa un Daina Logina no 2023. gada 23. oktobra līdz 28. oktobrim piedalījāmies Erasmus projekta mobilitātes kursos "ICT and Outdoor Teaching and Learning", lai pilnveidotu profesionālo kompetenci informācijas un komunikācijas tehnoloģiju pielietojumam mācīšanas un mācīšanās procesā āra nodarbībās.

Digitālo ierīču un tehnoloģiju izmantošana ir kļuvusi par neatņemamu sastāvdaļu izglītības iestādēs mācību plānošanā un īstenošanā. Tā nodrošina kvalitatīvu, mūsdienu prasībām atbilstošu izglītības procesu, jo  skolēniem arvien vairāk ir nepieciešamas digitālās kompetences, lai viņi būtu gatavi dzīvei mainīgajā pasaulē.

Kursus vadīja zinošais, enerģiskais, kreatīvais lektors Andrejs Cebans, iedrošinot un atbalstot mūs sešu dienu garumā. Projektā sadarbojāmies ar kolēģiem no Itālijas, Lietuvas, Austrijas, Vācijas, kuri bija pedagogi vidusskolā, biznesa un privātajās skolās. Pateicoties kursu pasniedzējam un atraktīvajai grupai, mobilitātes pieredze bija piepildīta, kvalitatīva un aizraujoša.

Plašās teorētiskās zināšanas papildinājām ar praktiskām nodarbībām un uzdevumiem āra nodarbībās. Tajās uzzinājām, kā organizēt mūsdienīgu mācību stundu dabā vai pilsētvidē, izmantojot inovatīvas mācību metodes un digitālās tehnoloģijas, kas nodrošina iesaistošu un aizraujošu skolēnu ikdienu, jēgpilnu un izzinošu mācību procesu, tuvinot to reālajai dzīvei. Āra nodarbības bagātina bērnu pieredzi, attīsta viņu emocionālo intelektu, radošumu, domāšanu, veicina ikdienas kustību aktivitāti, pilnveido pedagoga un izglītojamo sadarbību.

Viens no interesantākajiem praktiskajiem uzdevumiem bija ,,dārgumu meklēšana”, kura mērķis bija atrast paslēptos kursu noslēguma sertifikātus. Lai sasniegtu mērķi, bija jāizpilda vairāki uzdevumi pilsētvidē, piemēram, ar viedierīču palīdzību vietnē thinkling.com. jāorientējas Nicā, kā arī jāsadarbojas kā komandai. Rezultātā mēs ne tikai saņēmām sertifikātus, bet arī iepazinām jaunas vietas saulainajā Nicā, guvām pozitīvas emocijas un zināšanas par pilsētas vēsturi.

Visas kursos izmantotās aplikācijas un platformas tika apvienotas vietnē symbaloo.com, kas ļauj lietotājiem izveidot personalizētu virtuālo darbvirsmu un ir pieejama no jebkuras ierīces ar interneta savienojumu. Ar šo un citiem apgūtajiem digitālajiem rīkiem ir iespējams veidot savus strukturētus, pēctecīgus, maināmus digitālu mācību līdzekļu un aktivitāšu komplektus ikdienas mācību procesam.

Erasmus+ projekta mobilitātē ne tikai uzkrājām zināšanas, bet organizatori bija parūpējušies par lielisku iespēju paralēli mācībām apskatīt Nicu, Francijas Rivjēras  karalieni. Pasakainas sajūtas pārņēma, staigājot pa slaveno Promenade des Anglais (angļu promenādi) 7 km garumā, Vidusjūras pludmali ar tirkīzzilo ūdeni, ieskautu dažādiem eksotiskiem augiem, palmām, elegantiem dārziem. Francijas kultūru un vēstures elpu izjutām, apskatot grezno Nicas katedrāli, Masēna laukumu un romantiskās vecpilsētas ieliņas. Izmantojām iespēju iepazīt arī Monako, vienu no mazākajām, bet bagātākajām valstīm pasaulē. Tā pārsteidza ar  debesskrāpju piramīdām, tropisko dārzu krāšņumu un līkumotajām ielām, kurās norisinās prestižās Formula 1 ielu sacensības.

Mobilitātes noslēgumā, saņemot sertifikātus, kopā ar ārzemju kolēģiem secinājām, ka dalība Erasmus+ projektā dod nenovērtējamu iespēju apgūt Eiropas pieredzi mūsdienīgas izglītības nodrošināšanai, motivāciju veidot jaunus kontaktus un ierosmi piedalīties arī citos starptautiskajos projektos. Šī bija lieliska iespēja praktizēt un uzlabot svešvalodas prasmes, gūt jaunas idejas un stratēģijas, kuras varēs izmantot savā pedagoģiskajā darbībā, kā arī nodot citiem pedagogiem Kokneses pamatskolā - attīstības centrā.

Daina Logina, Elīna Māliņa

skolotājas