Eiropas pieredze nākotnes skolai

13.11.2023

20231109erasmusseminars.jpgerasmus-logo.jpgValsts izglītības attīstības aģentūra 2023. gada 9. novembrī rīkoja Erasmus+ programmas Pamatdarbības (KA1) Tematiskās uzraudzības klātienes semināru organizācijām ar Erasmus akreditāciju skolu, profesionālajā un pieaugušo izglītībā “Erasmus kvalitātes standarti – priekšnosacījums kvalitatīvu mācību mobilitātes projektu īstenošanai”. Semināru atklāja Liene Cauna,  Erasmus+ programmas departamenta Mācību mobilitātes nodaļas vecākā eksperte, iepazīstinot ar  akreditēto organizāciju aptaujas rezultātiem, savukārt, Michał Pachocki, Polijas Erasmus+ nacionālās aģentūras pārstāvis, dalījās pieredzē par daudzveidīgu kvalitātes aspektu ietekmi uz  mobilitāšu projektiem. Jautājumus par Erasmus kvalitātes standartiem un akreditācijas būtiskiem īstenošanas aspektiem aktualizēja Katrīna Kudiņa un Laima Jaunsubrēna, Erasmus+ programmas departamenta Mācību mobilitātes nodaļas vecākās ekspertes. Strādājot darba grupās, izglītības iestāžu pārstāvji dalījās pieredzē, dibināja jaunus kontaktus un diskutēja par Erasmus kvalitātes standartu pamatprincipu ieviešanu, aktivitāšu labu pārvaldību, mācību rezultātu noteikšanu un izvērtēšanu, mobilitātes rezultātu integrēšanu organizācijas darbā un rezultātu izplatīšanu.

Semināra turpinājumā klātesošajiem bija iespēja iepazīties ar labāko projektu realizētāju pieredzes stāstiem. Atzinīgi novērtējot Kokneses pamatskolu – attīstības centru kā Erasmus+ mobilitātes projektu īstenotāju ar vērā ņemamu pieredzi un augstu īstenošanas kvalitāti, organizatori uzaicināja izglītības iestādi pasākumā dalīties ar pieredzi projektu realizēšanā. Direktores vietniece metodiskajā darbā Inese Svence dalībniekus iepazīstināja ar mācību mobilitāšu rezultātu ieviešanu skolas mācību/ikdienas darbā, projektu ilgtspēju un dalībnieku mācību rezultātu novērtēšanas iespējām, labo praksi mobilitāšu ietekmes uz organizāciju kontekstā un veiksmīgākajiem rezultātu izplatīšanas piemēriem.

Kokneses pamatskola – attīstības centrs un tā pedagogi ir atvērti jaunām idejām, inovatīvām mācību metodēm, ir gatavi mācīties paši un mācīt citus, tādēļ Erasmus+ projektos gūtā vērtīgā pieredze un zināšanas ir atbalsts izglītības procesa organizēšanā un vadīšanā, skolas kā mācīšanas un mācīšanās organizācijas ilgtspējīgā attīstībā.

PREZENTĀCIJA

Inese Svence