Kokneses pamatskolas – attīstības centra pedagogi starptautiskā seminārā “eTwinning School” komandām

13.11.2023

etw1.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Gunita Dambe un Aija Kārkliņa  piedalījās starptautiskajās mācībās “eTwinning School” kopā ar pedagogiem no Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Rumānijas, kas norisinājās 2023. gadā no 6. līdz 8. novembrim Rīgā. Semināru atklāja Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras direktore Līga Lejiņa. Ar labās prakses piemēru eTwinning projekta realizēšanā dalījās skolotāja no Rumānijas Loredana Popa. Paneļdiskusijā piedalījās eTwinning vēstnieki no Polijas, Latvijas, Lietuvas, Rumānijas un Igaunijas. Semināra dalībniekiem bija iespēja uzdod jautājumus par   projektu realizēšanu - kā motivēt skolēnus un skolotājus piedalīties eTwinning projektos, kādas ir projektu realizācijas stratēģijas u.c. Atbildot uz jautājumiem, eTwinning vēstnieki uzsvēra, ka projektos ir svarīgas aktivitātes kopā ar vecākiem, parādot, ko konkrētā projektā bērni ir apguvuši. Diena noslēdzās ar interesantām spēlēm, kas ļāva labāk iepazīt uz semināru atbraukušos kolēģus.

Otrajā semināra dienā Pumpuru vidusskolas skolotāja Laura Lauksarga dalījās pieredzē par skolēnu iesaistīšanu eTwinning projektos. Liene Millere, eTwinning Latvijas Nacionālās atbalsta dienesta pārstāve, sniedza pārskatu par eTwinning skolām un aktualizēja eTwinning skolu misiju: dalīta līderība, sadarbība vai komandas darbs, skolēnu darbība, iekļaušana vai inovācijas, paraugs citām skolām, e drošība. Latvijā šādu misiju veic 26 eTwinning skolas, no tām 5 bija pārstāvētas seminārā. Darbojoties projektos, pedagogiem jābūt atvērtiem, neslāpējot skolēnu iniciatīvu. Praktiskajā daļā mācījāmies soli pa solim rakstīt projektu, meklēt sadarbības partnerus un pieteikt projektu eTwinning vietnē. Analizējām eTwinning projektu vērtēšanas kritērijus, kas iekļāva pedagoģiskās pieejas, integrācijas mācību procesā, sadarbības starp partnerskolām, IT izmantošanas izvērtējumu, projekta rezultātu apkopošanu. Pieredzējušie eTwinning projektu realizētāji prezentēja savus izstrādātos projektus.

Semināra noslēgumā neformālās izglītības trenere Ieva Grundšteine  dalījās pieredzē, kā un ar kādām metodēm iesaistīt skolēnus projektu realizēšanā, akcentējot, ka motivāciju veido no vajadzībām. Katras valsts eTwinning skolu pārstāvji, apkopojot seminārā gūto, nosauca piecas lietas, ko paņems līdzi no šīm mācībām. Mūsu, Latvijas pedagogu grupai, svarīgākais bija iedvesma, ko sniedza pieredzējušie kolēģi, savstarpējā pozitīvā sadarbība, angļu valodas pilnveide, projektu rakstīšanas apguve soli pa solim, atziņa, ka jebkurš pedagogs var iesaistīties eTwinning projektu realizēšanā, ja apkārt ir atsaucīgi kolēģi, notiek komandas darbs.

Foto: https://etwinning.lv/galerijas...

Gunita Dambe un Aija Kārkliņa