9.c klases skolēnu dalība karikatūru zīmējumu konkursā “Pa – smejies!”

10.04.2024

whatsapp-image-2024-04-10-at-15-30-36.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra 9.c klases izglītojamie piedalījās Ķekavas novadpētniecības muzeja rīkotajā karikatūru zīmējumu konkursā “Pa – smejies!”, kurš veltīts mākslinieka un karikatūrista Edgara Ozoliņa piemiņai ar mērķi rosināt tēlaino domāšanu un tās izteiksmi karikatūru vai komiksu veidā atbilstoši šī gada tēmai “Ekrāni mūsu dzīvē”.

Lai labāk sagatavotos konkursam, izglītojamie sociālo zinību stundā “Drošība internetā” pārrunāja, kā mainījies laika ritējums, ka dzīve ap mums kļuvusi dinamiskāka, jo visapkārt informācijas pārbagātība. Tikai retais spēj turēt līdzi šai straujajai un mainīgajai digitālajai telpai, jo nemanot tiek ierauti vai pat pazūd ekrānos. Pirms darba uzsākšanas ar zīmuļiem un flomāsteriem skolēni iepazinās ar dažādām anekdotēm, karikatūrām, lai savos darbos apspēlētu ļoti mūsdienīgu tēmu – cilvēku atkarību no dažādiem ekrāniem. No labākajiem zīmējumiem tika izveidota kolāža un nosūtīta konkursam. Šogad iesniegti 1470 radošie darbi, kurus izvērtēja Latvijā labi pazīstami mākslinieki – karikatūristi: Zemgus Zaharāns, Gatis Šļūka, Dzintars Melnis un Kristaps Auzenbergs. Kokneses pamatskolas – attīstības centra 9.c klases kolektīvs saņēma pateicības rakstu un ielūgumu uz noslēguma pasākumu Ķekavas novadpētniecības muzejā 1. aprīlī – Joku dienā.

Tā kā šī diena bija brīvdiena, izstādē izvietotos darbiņus apskatījāmies neklātienē: https://www.facebook.com/media...

Izglītojamie atzina, ka piedaloties šādā konkursā, gūst vērtīgu pieredzi, jaunas zināšanas un, ka iesaistīšanās ārpusskolas pasākumos ceļ pašapziņu.

Daina Logina

skolotāja