Atskatoties uz paveikto eTwinning projektā “Christmas traditions in Latvia and Poland”

01.02.2024

sirsninaetwining.jpgetwinning_logo.jpg2024. gads Kokneses pamatskolā – attīstības centrā iesākās ar starptautiskā eTwinning projekta “Christmas traditions in Latvia and Poland” noslēgumu, kuru realizējām kopā ar Stefana Żeromskiego vārdā nosaukto skolu Podstawowa nr. 2 Polijā. Darbojoties kopā ar poļu bērniem, izzinājām ziemas saulgriežu tradīcijas savās ģimenēs, veidojām apsveikumus, rakstot tekstu angļu valodā, dziedājām dziesmas un ar zvaniņiem spēlējām pavadījumus Ziemassvētku melodijām, cepām piparkūkas. Viena no patīkamākajām aktivitātēm bija iespēja vecākiem klases eglītē noskatīties ierakstu ar savu bērnu priekšnesumiem. Savukārt, bibliotēkā izstādē varēja aplūkot atsūtītos apsveikumus, ko bija gatavojuši poļu draugi. Novēlējumus mūsu skolēni izlasīja patstāvīgi vai ar skolotāju palīdzību, bet, lasot tekstu poļu valodā, izmantoja vārdnīcu. Projekta realizācijā iesaistījās izglītojamie no dažādām klasēm kopā ar skolotājām Sandru Riekstiņu, Gunitu Dambi, Sandru Paļčevsku un Aiju Kārkliņu.

Starptautiskajā sadarbībā ieguvēji bija visi, kāds papildināja zināšanas svešvalodā, kāds pilnveidoja sadarbības, rokdarbu vai dziedāšanas prasmes, kāds mācījās vadīt vai darboties eTwinning projektā. Noslēgumā secinājām, ka šis ir darbietilpīgs process, kas prasa skolotāju komandas plānotu darbu, realizējot starppriekšmetu saikni, lai izglītojamie redzētu vajadzību pēc zināšanām un prasmēm dažādos mācību priekšmetos, uzlabojot savstarpējo komunikāciju.

Aija Kārkliņa

speciālās izglītības skolotāja, projekta dalībniece

Kokneses pamatskola – attīstības centrs