Bumba

25.03.2024

20240305092758.jpgKokneses pamatskolā – attīstības centrā sports un veselība stundās skolotājas izglītojamiem ar smagiem garīgās attīstības traucējumiem vai vairākiem smagiem attīstības traucējumiem piedāvā veikt vingrinājumus, kuru izpilde prasa precīzu kustību un sīko roku muskuļu kontroli. Šo uzdevumu izpilde nostiprina feinmotoriku un  attīsta koordināciju, pilnveidojot rakstīt prasmes iemaņas. Papildus tiek mācīti grafiskie elementi, piemēram, līnijas, formas, akcentējot koncentrēšanos darbam un uzmanības noturību.

Atpazīstot un grupējot bumbas, izglītojamie apgūst faktūras, izmērus, krāsas, mācās noteikt fiziskās īpašības. Tā ir pasaules izzināšana ar taktīlajām sajūtām. Bērns gūst priekšstatus un zināšanas par bumbu, pateicoties aktīvai darbībai apkārtējā vidē un sensorajai pieredzei.

Svetlana Mateša

sporta skolotāja