C klašu skolēnu dalība ārpusskolas konkursos

04.04.2022

misijakrupis04042022.jpgDabas aizsardzības pārvalde izsludināja kampaņu “Misija – KRUPIS. Izglāb princi!”, aicinot skolēnus radīt darbus sevis izvēlētajā tehnikā. Konkursa mērķis: veicināt skolēnu interesi par dabas aizsardzības aktualitātēm, sekmēt izpratni un paplašināt zināšanas par abinieku būtisko lomu bioloģiskās daudzveidības nodrošināšanā un ekosistēmas veidošanā.

Kokneses pamatskolas – attīstības centra 3.c un 7./9.c klašu skolēni rūpīgi iepazinās ar Dabas aizsardzības pārvaldes interneta vietnē https://www.daba.gov.lv/lv/mis... informāciju par krupju migrāciju pavasarī, un to nozīmi dzīvības (barības) ķēdē. Iepazīstot parastā krupja dzīvesstāstu un saprotot, ka to izzušana var izjaukt līdzsvaru dabā, skolēni nespēja palikt vienaldzīgi un nolēma piedalīties konkursā.

7./9.c skolēni izveidoja instalāciju “Mēs – krupim, KRUPIS – mums!”, aicinot ikvienu nepalikt vienaldzīgiem un aktīvajā krupju migrācijas laikā būt atbildīgiem un iesaistīties atbalsta akcijā. Kājāmgājējiem – palīdzot krupim droši šķērsot ceļu, autovadītājiem – būt uzmanīgiem uz ceļiem! Par šo darbiņu, 2000 konkursa dalībnieku vidū, klases kolektīvs saņēma žūrijas komisijas veicināšanas balvu. atzinibamisijakrupis.jpg

Plašāk: Noskaidroti “Misija krupis. Izglāb princi!” radošo darbu konkursa uzvarētāji | Dabas aizsardzības pārvalde.

3.c klases kolektīvs piedalījās konkursā ar savu radošo darbiņu “Ceļi bīstami!”, parādot savu ieinteresētību par ikgadējo pavasara krupju migrāciju, mudinot arī citus aktīvi iesaistīties to aizsardzības procesos.

Visi darbi apkopoti digitālā galerijā, kas priecē ikvienu interesentu vietnē Dabas aizsardzības pārvalde’s albums | Flickr.

Ķekavas novadpētniecības muzejs aicināja skolēnus piedalīties karikatūru zīmēšanas konkursā “Pa-smejies!” un uzzīmēt karikatūru par tēmu “Melnais kaķis ceļo uz Marsu” par godu karikatūrista Gunāra Bērziņa 95. jubilejai, kurš savās karikatūrās, kā vienu no galvenajiem varoņiem, attēlojis melno kaķi. Šajā konkursā piedalījās 7.c klase skolēns Adrians Aksels Borozinskis ar savu komiksu “Marsam uzradies trešais “dusmīgais” pavadonis – kaimiņiene Berta”.

Aicinām skolēnus būt aktīviem dalībai ārpusskolas organizētajos pasākumos, jo dalība tajos sniedz jaunas zināšanas, pieredzi un paplašina redzesloku!

Daina Logina un Maija Zeilāne

skolotājas