Daugava visos gadalaikos

01.03.2024

daugavavisosgadalaikos2202202406.jpgviscmanadazada-vienigalatvijakv1080x1080pxv3-02.jpgDaugavas skaistums ir kā simbols Latvijas dzīves ritumam un tās cilvēku attiecībai ar dabu. Šīs upes nozīme mūsu valstij ir milzīga – gan no ekoloģiskā, gan no kultūras un vēsturiskā viedokļa.

Kokneses pamatskola – attīstības centrs piedalās projektā “Mana dažādā – vienīgā Latvija” un organizē pasākumus, kuros atklāj Latvijas daudzveidību caur tematiskajām līnijām – cilvēks, daba, vietas, notikumi. Arī pirmsskolas grupu “Pienenīte” un “Bērziņš” izglītojamie 2024.gada 22.februārī teatralizētā nodarbībā atkārtoja zināšanas par Latvijas gadalaiku nemainīgo secību.

Doma par nosaukumu radās vērojot mācību video par Latvijas ūdeņiem visos gadalaikos. Izvēlējāmies nepieciešamos resursus gada rituma imitēšanai pie Daugavas. Sākumā bērniem tika sniegta vispārēja informācija par Daugavu un izmaiņām, kas upē notiek katrā gadalaikā. Nodarbība bija gan izglītojoša, gan aizraujoši piepildīta ar dažādām fiziskām aktivitātēm un muzikāliem fragmentiem, sniedzot iespēju papildināt zināšanas par vienu no Latvijas svarīgākajām dabas un kultūras mantojuma vērtībām – Daugavu.

Nellija Bāliņa

logopēde