Dziesma skan, deja rotā

16.04.2024

whatsapp-image-2024-04-16-at-16-34-17.jpgviscmanadazada-vienigalatvijakv1080x1080pxv3-02.jpgKokneses pamatskola - attīstības centrs piedalās projektā “Mana dažādā - vienīgā Latvija”, organizējot pasākumus, lai skolēni ieraudzītu Latvijas daudzveidību un aizdomātos, ka tāda zeme ir vienīgā.

8./7.c klašu izglītojamie 15.aprīlī kopā ar logopēdi Ilonu Vītolu un ritmikas skolotāju Intu Balodi logoritmikas nodarbībā “Dziesma skan, deja rotā” aktivizēja ritma izjūtu lasot tautasdziesmas, izpildot dejas soļus mūzikā un noskaidroja, ka tā ir svarīga gan lasot, gan dziedot un dejojot.

Latvieši jau no senatnes ir vērojuši saules ritējumu, veidojuši rakstu zīmes, kas simbolizēja senos dievus. Laima, Dievs, Jumis, Pērkoņkrusts – tie ir daži no latvju rakstiem, ko skolēni mēģināja saklausīt latvju dainās un saskatīt Lielvārdes jostā. Izlasītās tautasdziesmas ritmizēja un analizēja, noskaidrojot par kuru zīmi viņi lasa. Rakstus izlika ar kociņiem.

Ritms valodā un dejā ir neatņemama sastāvdaļa. To izglītojamie noslēgumā parādīja dejā “Spriguļu sišana”.

Nodarbības beigās katrs audzēknis saņēma vimpeli, kuru rotāja iepazītās latviešu tautas rakstu zīmes.

Ilona Vītola, logopēde

Inta Balode, ritmikas skolotāja