Dzimtā valoda

27.02.2024

siena-9gr-ogre.jpgviscmanadazada-vienigalatvijakv1080x1080pxv3-02.jpgKokneses pamatskola – attīstības centrs piedalās VISC projektā “Mana dažādā – vienīgā Latvija”. 21. februārī visā Pasaulē atzīmē dzimtās valodas dienu. Saistībā ar šo notikumu skolēnu pašpārvalde nedēļas ietvaros rīkoja interesantas aktivitātes.

No 15. – 20. februārim bija jāvēro māju sienas savā dzīves vietā un, ja ierauga uzrakstus, jāfotogrāfē. Lai veicinātu interesi bija iespējams arī fotogrāfēt grafiti un citus zīmējumus, jo arī tas ir vēstījums, ko kāds ir vēlējies pateikt. Vislielākā aktivitāte bija devītās, septītās un sestās internāta grupas audzēkņiem, kas sienas vērojuši Ogrē, Jaunjelgavā, Smiltenē, Secē, Odzienā un Koknesē.

Nedēļas garumā bija jāizzina Latvijas nozīmīgākie notikumi izmantojot interneta resursus – “100 interesanti fakti par Latviju”, lai 22. februārī varētu piedalīties viktorīnā “ Zini vai mini”.

Internāta grupu audzēkņi bija labi sagatavojušies un uzzinājuši daudz jaunu faktu par Latviju, jo viktorīnā bija jāatbild uz 20 jautājumiem.

Beāte Avotiņa

skolēnu pašpārvaldes vadītāja