Ekskursija uz Latgales sirdi

08.12.2023

img-20231208-wa0017.jpglogoskolassoma.jpgSniegotā 20232.gada 28. novembra rītā Kokneses pamatskolas – attīstības centra 1. – 9. klases izglītojamie kopā ar savām audzinātājām, kultūrizglītības programmas “Latvijas skolas soma” ietvaros, devās mācību ekskursijā uz pilsētu Latgales sirdī – Rēzekni. Ekskursijas mērķis – izzināt Latgales reģiona kultūrvēstures mantojumu un mūsdienu kultūras norišu aktualitātes, sekmējot Austrumlatvijas kā nozīmīgas Latvijas daļas izaugsmi un tās kultūras pienesumu latviešu tautai.

Apmeklējām Latgales Kultūrvēstures muzeju, kas sevī glabā latviešu tautas nemateriālās kultūras mantojumu. Tajā iepazinām pilsētas vēsturi, izbaudījām dažādas mākslas izstādes, lielāko Latgales keramikas ekspozīciju Latvijā un pasaulē un iesaistījāmies radošā muzejpedagoģiskā nodarbībā “Māla pikuča piedzīvojumi”, kur bērnu rokām tapa no māla trauks – šķīvītis.

Nelaidām garām iespēju aplūkot Latgales vēstniecību GORS, kur pieejama viena no akustiski labākajām koncertzālēm Baltijā. Tās izcilo akustiku novērtē slaveni Latvijas un pasaules mākslinieki. Patīkamas un atsaucīgas gides pavadībā izzinājām koncertzāles noslēpumus un iespējas publiskās un aizskatuves zonās. Izmantojām vienu no šīs vietas piedāvātajām iespējām – kino apmeklējumu. Skatījāmies kino filmu “Ēriks Akmenssirds”, kurā atspoguļota aktuāla tēma par realitāti un starppasauli, kur darbojas fantāzija, pretošanās pieaugušo pasaules likumiem, bet, lai eksistētu, tie jāapgūst un jāiemācās ar tiem sadzīvot.

Skolēni pilnveidoja savas zināšanas ne tikai par Latgales senām vērtībām un tradīcijām, bet arī jaunradi, mūsdienu mākslu un kultūru. Izglītojamie paplašināja savu redzesloku, iepazīstot jaunus mākslas apvāršņus, izjuta un patiesi piedzīvoja kultūras un atpūtas daudzveidīgo piedāvājumu.

Līga Ziemele

speciālās izglītības skolotāja