Ekskursija uz ādas dizaina darbnīcu “Dunense”

22.09.2021

20210922_ekskursija_dunense_1.jpg2021. gadā 22.septembrī rudenīgā pēcpusdienā 7.internātgrupas skolēni devās uz Koknesi, lai iepazītos ar ādas dizaina izstrādājuma meistara profesiju un darbnīcas darbu, izmēģinātu ādas apstrādes tehniku. Ekskursijas laikā izglītojamos iepazīstināja ādas veidiem, pārstrādi, krāsošanu, iegādāšanānās iespējām. Skolēni bija patiesi pārsteigti, ka pat no zivs ādas var izgatavot daudz dažādas skaistas lietas.

Ādas apstrādes darbnīcas “Dunenses” saimniece Inese Kāpiņa parādīja kā var no biezas ādas iegūt plānu ādiņu, izmantojot sarežģīto ādas plānināšanas mašīnu. Interesanti bija vērot, kā, ar datora palīdzību, Inese dod komandas lāzerstaram, kurš izgriež, uzzīmē to, ko cilvēks vēlās.

Darbnīcas saimniece deva skolēniem iespēju iejusties amatnieka darbā un izgatavot sev atslēgas piekariņu ar skaistu, pašu izvēlētu un uzspiestu latvju zīmi. Darbiņš tā iepatikās, ka visi izgatavoja divus piekariņus! Jaunie amatnieki, gatavojot piekariņus, strādāja ar āmuru, grieza spiedi un ļāva vaļu iztēlei, izvēloties krāsas.

Praktiski darbojoties, bērni secināja ka, ādas dizaina izstrādājuma meistaram nav nemaz tik vienkāršs darbs. Pašu veikums sagādāja milzīgu gandarījum un prieku. Paldies “Dunenses” saimniecei Inesei Kāpiņai par jauko un interesantu uzņemšanu!

Laimdota Stepēna,

skolotāja,