ERASMUS+ projekta mobilitāte Spānijā

25.03.2024

img2924.jpgerasmus-logo.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Svetlana Mateša un Kristiāna Ancelāne  no 2024. gada 11. marta līdz 16. martam kopā ar kolēģiem no Nīderlandes, Vācijas, Spānijas un Latvijas piedalījās Europass Teachers Academy organizētajos Erasmus+ kursos „CLIL for Physical Education teachers”, kuri norisinājās vienā no Spānijas salām Tenerifē. Kursus vadīja Dominic Kauffman, kurš savu darbu salā uzsācis jau pirms 16 gadiem un līdz šim guvis plašu pieredzi skolotāju apmācībām.  Mobilitātes dalībniekiem treneris ar fizisko aktivitāšu palīdzību un reāliem mācību stundu piemēriem sniedza priekšstatus par “CLIL”, iepazīstināja ar galvenajiem jēdzieniem un vajadzību identificēšanu. Ar praktisku uzdevumu un izmantojot atslēgas vārdus, dalībnieki mācījās veidot īsus darba noteikumus un instrukcijas, sniedzot atbalstu un palīdzību dziļākai tēmas apguvei.

Pirms uzsākām jaunu terminu vai stundas metodes pielietojuma būtību, strādājot pāros un grupās, strukturējām tādu mācību stundu, kurā skolotāji mēģina veidot īsas, īpaši plānotas un strukturētas sesijas, kuras paši novērtējām un analizējām dažādās situācijas.  Šī pieeja dalībniekiem ļāva saskatīt, kā stundas laikā attīstās dažādas prasmes un, saņemot atgriezenisko saiti, uzlabojas mūsu darbs klases telpā.

Trešajā mobilitātes dienā dalībnieki devās uz publisko skolu skolotāju izglītībai, kurā iepazīstināja ar galvenajiem darbības virzieniem, aktivitātēm un  sadarbības partneriem. Trenera vadībā notika arī  praktiskais darbs. Dalībniekiem tika  dots uzdevums iepazīstināt klātesošos ar tradicionālu mūsu valsts sporta spēli, izmantojot apgūtās zināšanas, latviešu valodā ar „CLIL” metodiku.

Pēc praktisko dienu uzdevumiem komanda devās uz Pargue Sanabria Santa Krusā, kur tika dots ieskats salas vissenākajā pārvietošanās un komunikācijas veidā “Silbo Gomero”.

Noslēdzoties mobilitātes dienām, devāmies akadēmijas organizētā ekskursijā uz Teides nacionālo parku, viesojoties Masca ielejā un gūstot neaizmirstamus skatus un sajūtas.

Kursos tika pilnveidota profesionālā kompetence, apgūtas jaunas zināšanas, kā arī iepazītas  citu Eiropas valstu izglītības iestāžu prakses. Sporta skolotājām šī bija lieliska pirmā pieredze piedaloties Erasmus+ projektos un veiksmīgi izveidoti kontakti ar skolotājiem no dažādām Eiropas valstīm sadarbībai nākotnē.

Kristiāna Ancelāne un Svetlana Mateša

Erasmus+ projekta dalībnieces