Iepazīsti savu sapņu profesiju!

12.04.2024

whatsapp-image-2024-04-04-at-17-59-28c21556b3.jpgNo 2.līdz 4. aprīlim 3 dienu garumā Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolēni darbojās dažādos metodiskās jomas “Sociālā un pilsoniskā, veselības un fiziskās aktivitātes un tehnoloģiju jomas” pasākumos.

2. aprīlī pie profesiju stenda bija iespēja ierakstīt savu izsapņoto nākotnes profesiju. Visi dalībnieki bija ļoti atsaucīgi un tika noskaidrots, ka populārākās no tām ir policists un pavārs. Izaicinošs bija arī fotoorientēšanās uzdevums, stundu laikā, sadaloties komandās, dodoties pa gaiteņiem, kuros bija jāaplūko aplikācijā redzamais attēls un jāatrod, kur šī vieta atrodas skolā. Tika piešķirti papildus punkti, ja komanda darbojas kopā un pildīja uzdevumus ievērojot klusumu.

3. aprīlī tika organizētas radošas meistarklases. Katram tika dota iespēja veidot puķu dekorus ar aplikāciju papīriem dizaina darbnīcā. Savukārt kulinārijas meistarklasē tika gatavotas uzkodas “cīsiņš mīklā”, kā arī bija papildus uzdevums aplūkojot gatava ēdiena attēlu, atrast, kuras receptes instrukcijas atbilst fotogrāfijai. Kokapstrādes meistarklasēs tika veidotas medaļas, iegriežamie vilciņi un koka rotaļlietas. Darbnīcu un meistarklašu mērķis bija iepazīstināt ar darba vides daudzveidību un sniegt ieskatu kokapstrādes, ēdināšanas un radošo profesiju jomās.

4. aprīlī kopā ar grupas audzinātājām visi tikās pasākumā, kurā atskatījās uz labākajām fotoorientēšanās komandām, tāpāt pasākuma laikā bija iespēja iepazīties ar dizaina un tehnoloģiju, kā arī kokapstrādes priekšmetos mācību gadā paveiktajiem darbiem. Gaidītākais notikums bija profesiju modes skate, kur skolēni sagatavoja ieskatu dažādās profesijās un jautrā mūzikas pavadībā demonstrēja izveidotos tērpus, daži no tiem bija skolotājs, dārznieks, policists, ugunsdzēsējs, viesmīlis, pilots, elektriķis. Noslēgumā visiem bija iespēja gūt nelielu ieskatu profesionālo pamatizglītības programmu skolēnu prakses vietās un nogaršot meistarklasē gatavotās uzkodas.

Metodiskās jomas vadītāja Kristiāna Ancelāne saka lielu paldies katram skolotājam par ieguldīto darbu un radošo izdomu, lai sniegtu prieku bērnu ikdienā un kopīgi baudītu skaistos pasākumus un aktivitātes.

Kristiāna Ancelāne

sporta skolotāja

“Sociālā un pilsoniskā, veselības un fiziskās aktivitātes un tehnoloģiju mācību jomas” vadītāja

Kokneses pamatskola – attīstības centrs