Iepazīstot Aizkraukles novadu tagadnē un pagātnē

19.04.2024

1-bilde.jpg2024.gada gada 11. aprīlī Kokneses pamatskolas – attīstības centra sākumskolas skolēni devās ekskursijā, lai iepazītos ar Aizkraukles novadu tagadnē un pagātnē. Pirmo apmeklējām Skrīveru Pārtikas Kombinātu, kur jau vairāk kā 65 gadus ražo visiem zināmās konfektes “Gotiņa”. Ekskursijas laikā bija lieliska iespēja izzināt uzņēmuma vēstures līkločus, apskatīt konfekšu “Gotiņa” papīrīšu kolekciju un sendienu darbarīkus. Fabrikas darbiniece skolēnus apmācīja ietīt un iesaiņot konfektes līdzņemšanai. Kad tīšanas prasmes bija apgūtas, katram tika izsniegts sertifikāts, kas to apliecina! Pēc labi padarīta darbiņa, vislielāko prieku sagādāja saldumu degustācija.

Nākamā ekskursijas pietura – muzejs “Padomju gadi” Aizkraukles pagastā. Pastaiga pa muzeju bija kā ceļojums pagātnē, iepazīstot to laiku cilvēku dzīvi tās daudzpusībā. Muzeja ekspozīcijā iepazināmies ar slimnīcas iekārtojumu, kas šodien daudziem šķiet mazliet biedējošs, bērnudārzu un skolu. Puiši ieinteresēti aplūkoja vēsturiskās automašīnas. Vēl varēja aplūkot dažādus eksponātus no padomju laikmeta – mēbeles, traukus, rotaļlietas un sadzīves priekšmetus.

Brauciena noslēgumā ekskursanti piestāja senatnīgu un vēsturisku ēku pagalmā Aizkrauklē – muzejā “Kalna Ziedi”, kurā glabājas Aizkraukles novada vēstures liecības – darba rīki, sadzīves priekšmeti, tautas tērpi. Ikkatrs varēja rokās paturēt veclaicīgo, smago gludekli, lai iztēlotos veļas gludināšanas procesu sendienās. Muzejā bija arī skatāma koša un interesanta gobelēnu izstāde "Latvijas slavenību mājdzīvnieki". Skaisti iekoptajā muzeja pagalmā skolēni izmēģināja prasmi dažādās senlaiku aktivitātēs: iešanā ar koka klučiem, zaru riņķu mešanā uz mietiņiem. Pirms došanās mājup visi augstu izšūpojās lielajās šūpolēs.

Skolēni ir ļoti pateicīgi par iespēju piedalīties izglītojošā ekskursijā, kurā guva zināšanas par saldumu ražošanas procesu, paši piedaloties tajā, un iepazina pagājušo laiku vēstures liecības.

Malda Sokolovska

interntāta skolotāja