Kukainīši balli rīkoja

12.04.2024

img-20240411-wa0023.jpgBērni bieži ir ieintriģēti un pārsteigti, redzot kukaiņu daudzveidību – to dažādās formas un krāsas. Viņi izjūt pārsteigumu un izbrīnu, redzot, kā radībiņas pārvietojas un meklē barību, vai kā sazinās savā starpā. Bērniem tā ir kā maza piedzīvojumu pasaule.

Plānojot pasākumu “Kukainīši balli rīkoja”, Kokneses pamatskolas – attīstības centra pirmsskolas grupas “Pienenīte” bērni iepazinās ar kukaiņu izskatu, skaņām, dzīvesveidu, noskatījās video materiālus “Kukainītis gribēja filmēties” (Dabas Pētnieki) un “Vārdu krātuvīte mazajiem: kukaiņi” (logopēde Rita Selicka), kurā bērniem bija iespēja sadzirdēt, kāda katram valodiņa.

2024.gada 11. aprīlī pirmsskolnieki uzlika kukainīšu galvas maskas un devās uz zāli, kur viņus sagaidīja Bizmārīte, ietinusies segā, īsti nesaprazdama, vai beidzot ir pienācis pavasaris un laiks doties plašajā pasaulē, vai tomēr gaidāms auksts laiks un jānogaida.

Mazie kukainīši atnāca uz ballīti, tātad arī Bizmārītei jāmostas. Sekoja pirkstiņrotaļas un dejas. Tomēr ballīte nenozīmē tikai izklaidi vien, proti, bērniem bija jāatpazīst Bizmārītes vārda pirmā skaņa un jāatrod starp pirmajām pavasara puķītēm burts B. To meklējot, bērni satika arī zirnekli, tārpiņu, taureni. Sarunā noskaidrojās, ka mainīgajos laika apstākļos, lietus laikā visiem būs kaut kur jāpaslēpjas. Bērniem ir drošas, siltas mājas, bet viņu mazajiem draugiem tādu nav. Sekoja mājas būvēšana katram kukainītim. Kad visi darbi bija paveikti, atkal varēja priecāties un turpināt vērot kukaiņu dzīvi attēlos, grāmatās un filmās.

Lai visiem silts un jaukiem pārsteigumiem bagāts pavasaris!

Kristīne Bērziņa, PI skolotāja

Irīna Krjukova, PI auklīte