Latviešu rakstnieci, ilustratori Margaritu Stārasti atceroties

07.02.2024

staraste1.jpgviscmanadazada-vienigalatvijakv1080x1080pxv3-02.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra bibliotēkā februāra mēnesī ar stenda, grāmatu izstādēm un literāru pasākumu “Es Margaritas Stārastes tēlā” tiek godināta latviešu pasaku māmuļa Margarita Stāraste. Izglītojamie literārajai pēcpusdienai gatavojās jau nedēļu iepriekš, dizaina un tehnoloģiju stundās veidojot savu vārdu burtu maskas. Bērni iejutās burta tēlā, ko rakstniece bija aprakstījusi un ilustrējusi grāmatā “Pasaku ābece”.

Bibliotēkā izglītojamie iepazinās ar latviešu rakstnieces un ilustratores Margaritas Stārastes galvenajām dzīves pieturām, uzzināja, ka daudzi viņas rakstītie bērniem darbi ir izdoti atkārtoti. Viena no populārākajām pasakām “Zīļuks” ir lasāma ne tikai latviešu valodā, bet tā ir izdota arī krievu, vācu, lietuviešu, angļu, poļu, čehu, un japāņu lasītājiem. Pildot uzdevumu “Atpazīsti ilustrācijas!”, izglītojamie iejutās mākslas ekspertu lomās, no piedāvātā ilustrāciju klāsta izvēloties tikai Margaritas Stārastes zīmējumus. Klausoties fragmentus no “Pasaku ābeces”, noteica, par kādu burtu ir teksts. Noslēgumā salika no izcilās mākslinieces apsveikumu kartiņu ilustrācijām veidotās puzles, kas no skolēniem prasīja uzmanību, pacietību un mākslinieka iztēli.

Paldies bērniem par darbošanos! Paldies internāta skolotājām S. Auzenbergai un I. Sinevičai par atbalstu pasākumā, skolotājai S. Riekstiņai par sagatavotajām burtu maskām!

Aija Kārkliņa

bibliotekāre