Mākslīgais intelekts iekļaujošā nākotnes sabiedrībā

08.12.2023

img0901.jpg2023.gada 8. decembrī Kokneses pamatskolas – attīstības centra skolotājas Kristiāna Ancelāne un Svetlana Mateša apmeklēja konferenci “Mākslīgais intelekts un tehnoloģijas cilvēku ar invaliditāti dzīvē”.

Konferencē tika prezentēti vairāki jauno tehnoloģiju risinājumi un diskutēts par mākslīgo intelektu iekļaujošā nākotnes sabiedrībā, jaunu potenciālu atklāšanā un esošo cilvēka spēju paaugstināšanā.

Konferencē uzstājās tādi iedvesmojoši cilvēki kā: Tobii Dynavox apmācību speciāliste un Rīgas Stradiņa Universitātes pasniedzēja Jeļena Kondratjeva, biedrības “Latvijas Autisma apvienība” vadītāja Līga Bērziņa, biedrības “Vieglās Valodas aģentūra” vadītāja Irīna Meļņika, uzņēmuma “Tilde” pārstāvis u.c.. Ar interesi iepazināmies ar risinājumiem, kā mākslīgai intelekts var palīdzēt pavisam vienkāršos ikdienas jautājumos un sarežģītu un specifisku prezentāciju vai plānu izveidē. Mākslīgā intelekta programmatūra jau integrēta dažādās ikdienā izmantojamās aplikācijās un programmās, kā, piemēram, programmā “SymWriter 2 – Widgit Software”, kuru Izglītības iestāde jau izmanto ikdienas darbā ar skolēniem. Noteikti turpmāk pedagoģiskajā un metodiskajā darbā izmantosim dažādas mākslīgā intelekta aplikācijas un to piedāvātās iespējas, kā arī turpināsim sekot jaunumiem šinī jomā.

Konferences apmeklējums sniedza idejas turpmākajam darbam. Ar jauniegūto informāciju noteikti dalīsimies arī Izglītības iestādē ar pārējiem pedagogiem.

Sakām lielu paldies par iespēju apmeklēt konferenci.

Kristiāna Ancelāne, Svetlana Mateša

Speciālās izglītības skolotājas