Modelējam pozitīvo: domāšanu, komunikāciju un skolas vidi

10.05.2023

bilde3.jpgerasmus-logo.jpgPozitīvisms ir kā mērķtiecīga tiekšanās uz labo un spēja to realizēt. Savukārt, pozitīvā domāšana – tas ir “instruments”, ar kura palīdzību ikviens var pārkārtot savu dzīvi, padarīt to veiksmīgu un laimīgu. Tikai mainot pasaules uztveri, iemācoties dzīvi uztvert ar prieku, dodoties uz priekšu, neņemot vērā šķēršļus, nepārdzīvojot par pagātnes neveiksmēm un nebaidoties pieļaut jaunas vai atkārtot vecās kļūdas,  pozitīvā domāšana nesīs augļus.

Kokneses pamatskolas – attīstības centra direktores vietniece audzināšanas darbā Jūlija Grase un speciālās izglītības skolotāja Ineta Gerasimova 2023.gada 16.aprīlī devās uz saulaino Spāniju, lai kopā ar Beļģijas, Ungārijas, Polijas un Igaunijas skolotājiem papildinātu ne tikai savu profesionālo kompetenci, bet arī pilnveidotu sevi kā personību Erasmus+ kursos “Modelējam pozitīvo: pozitīvo domāšanu, pozitīvo komunikāciju un pozitīvo skolas vidi”(Design the positive: positive thinking, positive communication and positive school space). Kursus organizēja Europass Teacher academy, organizācija ar 30 gadu pieredzi. Piecu dienu kursos līdztekus teorētiskajiem jautājumiem, dalībnieki aktīvi darbojās dažādās praktiskās darbnīcās gan telpās, gan pilsētvidē, izstrādājot projektus, izmantojot Permah module, kas veicina pozitīvas skolas vides veidošanos, mācoties izmantot pozitīvu komunikāciju ar sevi, saviem skolēniem un kolēģiem un   pārvērst negatīvu, traucējošu un neefektīvu komunikāciju pozitīvā attiecību lokā, kā arī izmantot grafisko dizainu kā vizuālās komunikācijas līdzekli. Diskusijās un sarunās ar kolēģiem no citām Eiropas valstīm, tika secināts, ka humors un prasme sevi paslavēt palīdz veidot pozitīvu vidi.

Dalība Erasmus+ projekta mobilitātē ir ieguvums  gan ikkatram tās dalībniekam gan izglītības iestādei kopumā, jo ir iegūto starptautiska pieredze, paaugstināta profesionālā kompetence, pilnveidota personības attīstība un papildinātas zināšanas par kopīgu Eiropas kultūras mantojumu un tā daudzveidību.

Ineta Gerasimova, Jūlija Grase

Erasmus+ 2022 projekta dalībnieces