Noslēgusies “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023”

21.02.2024

zurija2024-1.jpgKokneses pamatskolas – attīstības centra bibliotēka no 2012. gada piedalās LNB lasītveicināšanas programmā “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023”. Lasītāji šogad varēja iepazīties ar latviešu, franču, lietuviešu, igauņu, zviedru, vācu, slovāku, poļu un katalāņu rakstnieku darbiem.

Lasītveicināšanas programmā skolā sākotnēji iesaistījās 20 lasītāji, bet anketas aizpildīšanu tiešsaistē veica 18 eksperti. Apkopojot grāmatu novērtējumu, “5+” vecumposmā pirmajā vietā ierindojās Ievas Samauskas interesantais stāsts “Soliņš un miskaste”, “9+” vecumposmā – Trīnu Lānas grāmata “Skeleta Juhana gaitas”, “11+” vecumposmā – Dzintara Tilaka veltījums Ukrainas kara bērniem “Zlatas ceļš” un vecumposmā “15+” pirmā vieta Mavila komiksam “Kinderlande”.

Skolēni “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2023” noslēguma pasākuma aktivitātēs prognozēja, kuras no grāmatām mūsu bibliotēkā novērtētas visaugstāk, atcerējās lasīto darbu saturu, atpazīstot tos pēc atslēgas vārdiem, pildot krustvārdu mīklu. Pateicību par dalību lasītveicināšanas programmā, LNB dāvanas un skolas saldumu balvas saņēma: Kristaps Ivanovs, Daniels Kundziņš, Dereks Semuhins, Daņila Blakunovs, Arnita Poriņa, Signe Kanča, Santa Mitrovska, Nikola Bušujeva, Sabīne Jātniece, Daneks Auzāns, Margarita Šaparenko, Sintija Trofimova, Daniils Sviridovs, Viktorija Bogdanova, Oskars Ūbergs, Everts Štāls, Jānis Smiļģis, Tomass Neviero. Paldies čaklajiem Kokneses pamatskolas – attīstības centra lasītājiem!

Darbs žūrijā ir noslēdzies, tagad gaidām Lielos lasīšanas svētkus Latvijas Nacionālajā bibliotēkā, kur paziņos un apbalvos lasītveicināšanas programmas “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2023” ekspertu visvairāk novērtētās grāmatas.

Aija Kārkliņa

bibliotekāre