Pedagogu profesionālās pilnveides kursi Misas pamatskolā

16.02.2024

kursimisa.jpgIekļaujoša izglītība ir visas sabiedrības vērtību un ikdienas attieksmes jautājums, un tā attiecas uz katru bērnu un jaunieti – ikviena tiesībām bez jebkādas diskriminācijas saņemt viņa spējām un vajadzībām atbilstošu izglītību un vienlaikus – arī atbalstu, kas veicina pēc iespējas pilnvērtīgāku personības attīstību un sociālo integrāciju un dod iespēju realizēt savu potenciālu – tā iekļaujošu izglītību raksturo Valsts kontroles departamenta direktore Maija Āboliņa lietderības revīzijas ziņojumā “Vai bērnam ar speciālām vajadzībām ir iespēja saņemt tā spējām, vajadzībām un bērna labākajām interesēm atbilstošu izglītību?”.

Tādēļ,  lai palīdzētu vispārizglītojošo skolu pedagogiem pilnveidot profesionālo kompetenci kvalitatīva un iekļaujoša izglītības procesa nodrošināšanā izglītojamiem ar speciālām vajadzībām, Kokneses pamatskolas – attīstības centra direktores vietniece metodiskajā darbā I.Svence un metodiķe I.Gerasimova 2024.gada 14.februārī viesojās Misas pamatskolā un vadīja kursus “Pedagoģiskā procesa plānošana un vadīšana izglītojamiem ar speciālām vajadzībām”. Speciālā izglītības sistēma pakāpeniski tiek pārveidota par iekļaujošu, un ikvienā izglītības iestādē aktuāli kļūst jautājumi par individualizētas un personalizētas pieejas nodrošināšanu, iespēju attīstīt katra bērna potenciālu, lai sekmētu viņa pilnvērtīgu iekļaušanos sabiedrības dzīvē. Lektores aktualizēja jautājumus par izglītības pieejas maiņu, izglītojamo ar attīstības traucējumiem raksturīgākajām pazīmēm, kopā ar pedagogiem diskutēja par individuālo plānu veidošanu un atbalsta pasākumu nodrošināšanas iespējām.

Kokneses pamatskolas – attīstības centra

direktores vietniece metodiskajā darbā