Seminārs Aizkraukles novada pirmsskolas izglītības iestāžu skolotājiem par attīstības traucējumu raksturīgākajām pazīmēm

08.02.2024

img-20240206-wa0038.jpgPirmsskolas izglītība ir posms katra bērna dzīvē, kurā notiek viņa individualitātes un personības veidošanās, veselības nostiprināšana un sagatavošanās pamatizglītības ieguvei. 2024.gada 6.februārī Kokneses pamatskolas – attīstības centra direktores vietniece metodiskajā darbā Inese Svence un izglītības psiholoģe Elita Feodorova viesojās Bebru pirmsskolas izglītības iestādē “Bitīte”, lai iepazīstinātu Aizkraukles novada jaunākā pirmsskolas vecumposma skolotājas ar speciālo vajadzību un attīstības traucējumu raksturīgākajām pazīmēm, akcentētu sadarbības ar vecākiem nozīmi un pilnveidotu izpratni par nepieciešamību savlaicīgi noteikt īpašās mācīšanās vajadzības.

Ikviens bērns ir unikāls, katrs apgūst sasniedzamo rezultātu savā individuālā tempā – viens to dara ātri un precīzi, citam nepieciešams ilgāks laiks, lai vingrinātos, citam nepieciešama atvieglota programma un papildus atbalsts. Tādēļ ikvienā izglītības posmā ir svarīga iekļaujošas izglītības pieeja, kuru iespējams īstenot, atzīstot un novērtējot bērnu dažādās mācīšanās vajadzības, nodrošinot to apmierināšanu, izmantojot daudzveidīgas metodes un veidojot atbalstošu vidi.

Paldies visiem semināra dalībniekiem par ieinteresētību un uzdotajiem jautājumiem, par aktīvu iesaistīšanos organizētajās aktivitātēs – puzles likšanā, teksta lasīšanā un atstāstīšanā, skaisto zīmējumu veidošanā. Kokneses pamatskola – attīstības centrs aicina ikvienu pirmsskolas izglītības iestādi uz turpmāku sadarbību, sniedzot atbalstu kvalitatīva, katram bērnam atbilstoša izglītības procesa nodrošināšanā pirmsskolā.

Inese Svence

direktores vietniece metodiskajā darbā