Speciālās izglītības attīstības centri tiekas Valmierā

01.03.2024

valmiera20240228.jpgValmieras Gaujas krasta vidusskolā – attīstības centrā sadarbībā ar Izglītības un Zinātnes ministriju un Valsts izglītības satura centru 2024.gada 28.februārī notika seminārs – diskusija Latvijas speciālās izglītības attīstības centriem.

Lai tiktos ar kolēģiem no Rīgas Strazdumuižas vidusskolas – attīstības centra, Rīgas 1.pamatskolas – attīstības centra, Jelgavas pamatskolas “Valdeka” – attīstības centra, Rēzeknes pamatskolas – attīstības centra, Rīgas 5.pamatskolas – attīstības centra, Viduskurzemes pamatskolas – attīstības centra uz Valmieru devās Kokneses pamatskolas – attīstības centra direktores vietniece metodiskajā darbā I.Svence, metodiķe I.Gerasimova un direktores vietniece audzināšanas darbā J.Grase. Kopā ar Izglītības un zinātnes ministrijas Izglītības departamenta direktora vietnieci iekļaujošas izglītības jautājumos O.Ozolu, vecāko eksperti Dz.Mergupi – Kutraiti un Valsts izglītības un satura centra Izglītības satura departamenta Iekļaujošās un speciālās izglītības nodaļas vadītāju A.Falku dalībnieki analizēja speciālās izglītības attīstības centru stiprās puses un iespējas, vājās puses un iespējamos draudus, diskutēja par SVID analīzes rezultātiem, izvirzīja veicamos uzdevumus turpmākajai darbībai gan Izglītības un zinātnes ministrijai, gan speciālās izglītības attīstības centriem.

Tikšanās noslēgumā katra izglītības iestāde dalījās ar saviem labās prakses piemēriem, vienojās par turpmāko sadarbību, un dalībnieki baudīja īpašu kūku, kuru rotāja Latvijas kontūrā atzīmētās visu attīstības centru atrašanās vietas.

Inese Svence

direktores vietniece metodiskajā darbā